Maa Elu teeb ülevaate lõppeva aasta kõige loetumatest lugudest.
Kelle meil ei oleks pea valutanud? Ilmselt just seetõttu oli lõppeva aasta kõige loetum lugu peavaluteemaline. Karepa Ravimtaimeaia perenaise, fütoterapeut Katrin Luke kirjutas märtsis, et üks levinumaid peavalu põhjuseid on soolade ladestumine kaela- ja õlalihastesse. Kaelasooned on kanged ja pead pöörates kael ragiseb. Siis on abiks linnurohust, naadist, angervaksast tehtud tee.
Sügisel muutus toasooja hind aina aktuaalsemaks teemaks. Oktoobris kirjutasime, kuidas paljude poolt hinnatud ja mugava pelletikütte eelistajad on keerulises seisus. Hind ületab aastatagust varsti kolmekordselt, mis aga ei tähenda, et pelleteid vabalt saada oleks.
Pärast saatest "Top Gear" lahkumist lööb Jeremy Clarkson laineid farmerina ja tema tegemised lähevad korda ka eestlastele. Oktoobris kirjutasime, kuidas kohalik ringkonnanõukogu edastas tuntud saatejuhile Jeremy Clarksonile tema Diddly Squat farmi toidukohtade kohta sulgemisteate. Clarkson kaebas otsuse edasi.
Pisut rohkem kui kaks aastat tagasi olid Eesti maasikakasvatajad suures hädas, sest koroona tõttu ei pääsenud võõrtööjõud riiki. Vahetult enne seda oli aga Madis Merila ehitanud roboti, mis eristab ja nopib punaseid ja rohelisi asju, ning võitnud sellega Robotexi. Meie tutvustasime robotit kõige magusamal maasikaajal ehk juulis.