Saaremaal avati saare suurim kanala

Saaremaal avatud mahekanala näol on tegu täisautomaatse sisseseadega kanalaga, kus sööt jahvatatakse ja mikserdatakse kohapeal ning antakse kanadele ette automatiseeritud söödaliiniga.

FOTO: Meriliis Metsamäe

Ettevõtja Tanel Tang avas Saaremaal saare suurima kanala ja esimese suure mahekanala.

Tanel Tang

FOTO: Meriliis Metsamäe

“Tegemist on täisautomaatse sisseseadega mahekanalaga, kus sööt jahvatatakse ja mikserdatakse kohapeal ning antakse kanadele ette automatiseeritud söödaliiniga. Samuti tuleb ka vesi automaatselt. Lauda keskel on kaasaegsed pesakastid, millest muna veereb munaliinile ning mille pealt teisel pool seina korjatakse saak kokku,” kirjeldas Tang kaasaegse mahekanala tootmist.

Tanel Tang hakkas lauta ehitama vahetult enne eriolukorra kehtestamist, mis oli alustavale ettevõtjale proovikiviks. Kanala pidi valmis saama veidi rohkem kui kuu ajaga, sest esimesed tellitud 1500 mahekana olid kohe munemisküpseks saamas.

“Kanala seadmete ülespaneku ning muud spetsiaalsed tööd pidid tegema mandril elavad töömehed, kuid eriluba saarele tulekuks neile ei antud. Tänu saarlase jonnakusele suutsime õnneks leida kõikidele probleemidele kohapealt lahenduse. Ka väga asjalikud ja head töömehed, kes kogu montaažil suurt rolli mängisid,” ütles Tang.

Kanalasse mahub mahetootja nõuetele vastavalt 3000 kana, seega augustis plaanib Tang tuua oma kanalasse veel 1500 mahekana. 

Populaarne

Tagasi üles