Reedel avatakse Luigel maaelu näituslaat

Alpakad.

FOTO: Erakogu

Sel nädalavahetusel toimub Tallinna külje all Luigel juba 22. korda traditsiooniline Luige Maaelu Näituslaat, mis hõlmab endas Baltimaade suurimat looma- ja linnunäitust ning aiandus- ja käsitöölaata.

Peakorraldaja Koit Põllu sõnul on näituslaat suurepärane võimalus saada ühes kohas põhjalik ülevaade Eesti taludes toimuvast. „Parimad talud näitavad Luigel kõiki Eestis kasvatatavaid koduloomi, -linde ja meie vete kalu. Et seda kõike muul ajal näha, tuleks väga palju talusid läbi sõita,“ lisab korraldaja muiates.

Maaelu näitus annab suurepärase võimaluse tutvuda Eesti maaeluga, koos annuse eksootikaga. Näha saab piima- ja lihaveiseid, lambaid ja kitsesid, kodulindusid ja -küülikuid ning erinevaid kalu. Eksootikat pakuvad jaanalinnud, alpakad ja erinevad roomajad ning närilised.

Eesti Linnukasvatajate Selts korraldab Eesti läbi aegade suurima tõulindude näitus-konkursi. Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu tutvustab Eestis aretatavaid veisetõuge. Lisaks saab näha lehma- ja kitselüpsmist, lambapügamist ning meevurritamist.

Aiandus- ja käsitöölaat on fokusseeritud kodude ja aedade sisustamisele. Esindatud on rikkalik kodumaine seemne-, taime-, lille-, vilja-, ilupuude ja ilupõõsaste istikuvalik ning õuekujunduskaupade valik.

Laadal pakutava kauba sortiment ulatub seemnetest kuni saunade ja kodudeni. Laadal osalevad ettevõtjad igast Eesti maakonnast ja pakutava kauba osas on eelistatud eestimaist kaupa ja eestimaiseid kauplejaid.

Toidutänaval akutakse mitmekülgseid kodumaiseid toiduaineid ja tooteid. Tootjate ühendliitudena on esindatud Talumeiereide Liit, kes viib läbi parima juustu konkurssi, ja 2019. aasta Eesti toidupiirkonna esindaja UMA MEKK.

Luige Maaelu Näituslaat toimub 10.–12. maini.

Populaarne

Tagasi üles
Back