MES hakkab teraviljakasvatajate kõrval ka aiandustootjaid tunnustama
Kandidaate parima taimekasvataja konkursile saab esitada 31. juulini

2018. aasta parima taimekasvataja aunimetuse pälvis Raivo Sell. 2019. aastal valitakse esimest korda parim taimekasvataja aiandustootjate seast.

FOTO: Evelin Talvar

Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) annab kuuendat aastat välja parima taimekasvataja aunimetust. Sel aastal valitakse esimest korda parim taimekasvataja aiandustootjate seast.

Kui seni hõlmas konkurss vaid teraviljakasvatajaid, siis nüüd on konkursi tingimusi muudetud nii, et vaheldumisi valitakse ühel aastal parim taimekasvataja teraviljakasvatajate seast ning järgmisel aastal aiandustootjate seast. 

„Eesti põllumajandus on üha mitmepalgelisem ja toodang mitmekesisem. Juurde on tekkinud hulk väiketootjaid, kelle tegevusala on aiandustootmine ning seda valdkonda soovime ka laiemale üldsusele tutvustada,“ selgitas MESi juhatuse esimees Raul Rosenberg konkursi tingimuste muutmist.

Kandidaate parima taimekasvataja konkursile saab esitada 31. juulini. Lisainfo on leitav www.mes.ee/parim-taimekasvataja.

Aunimetus antakse üle sügisel Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja lõikuspeol, mis sel aastal toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis 31. oktoobril. Lõikuspidu on üheks osaks esinduslikust Eesti Põllumajanduse Aastanäitusest EPA2019.

Populaarne

Tagasi üles