Võlgades piimatootja kaotab talu ja kodu, kui esmaspäevaks raha koos pole

Kass ja lehm. Pilt on illustreeriv.

FOTO: Elmo Riig/Sakala/Scanpix

Võlgadesse sattunud endise piimatootja Viivi Kösteri tütar palub heade inimeste abi, et oma eakate vanemate kodutalu oksjonilt päästa, kirjutab ajaleht Saarte Hääl.

Igal aastal on Viivi lapsed ja lapselapsed jõulude ajal kokku saanud Kösterite kodus Saikla lähedal Väike-Rahula külas. Tänavuste pühade aegu ei pruugi selleks aga enam võimalust olla. Et nägemise kaotanud ja vaevu liikuda jaksavale 75aastasele naisele tema kodumaja alles jääks, peab ta juba esmaspäevaks kokku saama 13 500 eurot.

«Meil, lastel, pole sellist summat kuskilt võtta – kõigil on oma kodulaenud ja muud kohustused panga ees,» tõdeb Viivi tütar, viie lapse ema Aive Köster. Kuigi ema Viivi talu asub pisut eemal, üle põllu, on Viivi tütrel külas – ta käib Aive lapsi hoidmas. «Mis ma seal kodus oma murega passin,» leiab kiiktoolis puhkav naine. «Midagi asjalikku teha ma ju niikuinii ei saa,» ütleb ta.

Viivi hakkas nägemist kaotama kümmekond aastat tagasi. Praeguseks on ta pime ning operatsioonide ja haigete jalgade tõttu peaaegu liikumisvõimetu. «Valgust näen, aga muud mitte,» ütleb Viivi.

Lootust, et tulevaks kolmapäevaks määratud oksjon huviliste puudusel tühistatakse, Viivi ega tema tütar Aive ei hellita. Eile lõunaks oli end enampakkumisele registreerinud kolm osalejat. Küll aga jääks oksjon ära siis, kui Viivi ja ta lapsed 13 500 eurot ehk maa hüpoteegivõla suuruse summa kokku saaksid.

Aive Kösteri pangakonto number on EE872200221013255184. Selgituseks kirjutada «Vanematekodu». Lisaküsimuste korral või hilisema tagasimakse saamiseks palub Aive ühendust võtta Facebooki sõnumite kaudu.

Loe võlgnevuse tekkest täies mahus ajalehest Saarte Hääl.

Tagasi üles