T, 29.11.2022

KENA TRADITSIOON ⟩ Presidendile viidi uudseleiba

maaelu.postimees.ee
Presidendile viidi uudseleiba
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Uudseleiva üleandmine presidendile: (vasakult) OÜ Vilmix juhataja Inga Rahnu, OÜ Pagaripoisid juhataja Meelis Pärn, vabariigi president Alar Karis, AS Lõuna Pagarid nõukogu esimees Uno Kaldmäe.
Uudseleiva üleandmine presidendile: (vasakult) OÜ Vilmix juhataja Inga Rahnu, OÜ Pagaripoisid juhataja Meelis Pärn, vabariigi president Alar Karis, AS Lõuna Pagarid nõukogu esimees Uno Kaldmäe. Foto: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda

Täna alanud leivanädal algas rukkileiva viimisega Eesti Vabariigi president Alar Karisele. Leiva küpsetas AS Lõuna Pagarid tänavusest rukkisaagist.

Leivanädala avaüritusena toimus täna Eesti Leivaliidu traditsiooniline uudseleiva viimine Vabariigi presidendile. Eesti Leivaliidu president ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu liige Uno Kaldmäe sõnas leiba presidendile üle andes, et on suur au ja rõõm sellist traditsiooni iga-aastaselt jätkata.

„Vaatamata sellele, et praegu kestab Venemaa sõjategevus Ukrainas ja energia kättesaadavuse ja hindade küsimus on jätkuvalt päevakorras, saame Eestis jätkata üsna rahulikku elukorraldust,“ lausus Kaldmäe. Ta lisas, et leivatööstuses nagu kõigis toiduainetööstuse sektori ettevõtetes on sisendhinnad olnud tohutus tõusus juba kevadest saadik.

Kodumaist rukkijahu on piisavalt ning seda ei pea importima.

„Selle aasta rukkisaak on olnud hea ja Tartu Milli juht Uuno Lausing kinnitas samuti, et kodumaist rukkijahu on piisavalt ning seda ei pea importima,“ rääkis Kaldmäe. „Iseküsimus on see, milliseks kujuneb lähitulevikus leiva hind, oleme pidanud hindu juba mitu korda tõstma aga hinnakarusselli pidurdumist praegu ette küll ei näe,“ tõdes Kaldmäe.

  • Rukkileib on tervislik toiduaine, kus on suur kiudainete, vitamiinide ja mineraalainete sisaldus.
  • Eesti taotleb rukkileivale geograafilist tähist, et väärtustada traditsioonilist rukkileiva valmistamist ja hoida au sees rukkileiva söömise traditsiooni.
  • Lapsed külastavad ettevõtteid ja teevad koolides ja lasteaedades erinevaid üritusi, joonistus ja luuletusvõistlusi ja palju muud.
  • Leivanädal kestab 3.-9. oktoobrini.
Tagasi üles