175-kilomeetrine vabaõhurestoranide rada kutsub hilissuvel maitseelamusi saama

Foto mullusest Peipsi Toidu Tänava üritusest.

FOTO: Ülle Jukk

Peipsi kandi rahvas kutsub kõiki Eestimaa gurmaane nautima parimat toitu festivalil  „III Peipsi Toidu Tänav 175 km“. 22.-23. augustil avavad oma uksed pop-up restoranid, mis pakuvad ainult ja ainult Peipsi Toitu.

Kõik need vabaõhurestoranid on laiali paigutatud 175-kilomeetrisele järveäärsele trassile, seega on võimalik vältida suuri rahvakogunemisi ja ei seata ohtu kellegi tervist.

Külastajatele pakutakse kõike kõige paremat, mis kohalikust toormest üldse valmistada saab, nii traditsioonilist Peipsi toitu kui ka tänapäevase aksendiga valmistatud roogasid.

Peipsi Toidu Tänav toimub sel aastal kolmandat korda ja on siiani olnud väga populaarne nädalavahetuse veetmise koht kogu perele. Augusti lõpp on Peipsimaal kõige rikkalikum aeg just toidu poolest- valminud on kõik aiaviljad, metsades on seened ja ulukid, järvest tuleb värsket kala. 

Ka sel aastal on avatud  jupike Peipsi Toidu Veetänavat, kus ujuvrestoranidel tehakse sõitu ja toitu, liikudes mööda Emajõge.

  • Pop-up restoranid on avatud 22.augustil kell 11-21 ja 23.augustil kell 11-17.
  • Peipsi Toidu Tänavat korraldab MTÜ Peipsimaa Kogukonnaköök koos Peipsi Toit võrgustiku liikmetega. Lisaks sellele suurepärasele augustilõpu üritusele korraldame juulis ka kogu Peipsimaa suurimat ja populaarseimat Rääbisefestivali.
  • Sel aastal toimub Rääbisefestival 18. juulil kell 10-17. Festival plaanitakse teha inimkontaktohutuks, seega toimuvad erinevad müügikohad, õpitoad ja tegevused laialipillutatult mööda Kasepää ridaküla Jõgevamaal. 

Populaarne

Tagasi üles