Riigikogulastele kingitud traktorimudelid läksid maksma 505 eurot
Kaubanduskoja juht: eelarve pole oluline, oluline on idee

Riigikogulastele kingitud traktorid ostis Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ühest veebipoest, hinnaks viis eurot tükk. Traktorimudelile oli lisatud sõnum "Mängi minuga, mitte toiduga!".

FOTO: Mihkel Maripuu

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimehe Roomet Sõrmuse sõnul ei oma tähtsust teisipäeval Tallinnas Toompeal riigikogu ees toimunud põllumeeste aktsiooni maksumus, vaid oluline on selle meeleavalduse eesmärk ja tulemus.

Sõrmus ütles BNS-ile, et teisipäevast meeleavaldust valmistas koda ette paar nädalat ning selle maksumus selgub hiljem. "Ja tegelikult ei olegi tähtis, mis see maksma läks. Tähtis on selle eesmärk ja tulemus," märkis ta. 

Teisipäeva hommikul anti 101-le riigikogu liikmele üle ka kingitused - 101 väikest traktorimudelit, mille tootjamaa oli - Made in China. 

Sõrmuse sõnul läksid riigikogulastele kingitud traktorimudelid maksma 505 eurot ehk viis eurot mudel. "Need ostis koda ühest veebipoest, a' viis eurot tükk," ütles ta.  

Traktorimudelile oli lisatud sõnum "Mängi minuga, mitte toiduga!". Sõnumi eesmärk oli nõuda senisest tõsisemat suhtumist Eesti põllumajandus- ja toidutootmisesse.

"Toome riigikogu ette 101 mängutraktorit, sest päris traktorid on töö tegemiseks, mitte suurejooneliste etenduste andmiseks. Küsimus pole muidugi Toompeale kogunenud traktorite arvus, vaid riigi suhtumises maapiirkondadesse ja põllumajandusse,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Sõrmuse sõnul väljendasid riigikogu liikmetele kingitud traktorimudelid põllumeeste pettumust pidevalt murtavate lubaduste suhtes.

"Põllumehed on näinud poliitikute poolt liiga palju lubadusi, kus uhke pakendi sees haigutab tühjus. Tahaksime tõesti uskuda, et riigikogu ja valitsuskoalitsiooni jaoks pole Eesti maaelu ja põllumajandus viienda järgu teema. Kas see on nii või mitte, selgub Eesti valitsuse võimekusest ja tahtest seista Euroopa Liidu järgmise perioodi eelarveläbirääkimistel meie põllumeestele võrdsete toetuste maksmise eest ja ka 2020. aasta riigieelarvest makstavate põllumajandushüvitiste kinnitamisest lubatud mahus," ütles Sõrmus.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja korraldatud meeleavalduse eesmärk oli juhtida tähelepanu ebaõiglastele põllumajandushüvitistele.

Populaarne

Tagasi üles
Back