Agentuur palub jäädvustada Sindi paisu lammutamisega kaasnevaid muutusi

Pärnu jõgi suunati Sindi kärestikule.

FOTO: Sander Hirvesaar

Keskkonnaagentuur palub kalameestel, keskkonnasõpradel ja tähelepanelikel looduses liikujatel märgata Pärnu jõel Sindi paisu lammutamisega kaasnevaid muutusi ja neist keskkonnaagentuurile teada anda.

Et jäädvustada märke, emotsioone ja mõtteid Sindi paisu lammutamise tulemustest, palub keskkonnaagentuur loodusesõpradel sellest teada anda

"Kui oled viimase aasta jooksul, alates eelmise aasta oktoobrist, pannud tähele midagi põnevat, positiivset või tähelepanuväärivat Pärnu jões, lisajõgedes, kallastel, ümbritsevatel aladel, siis anna sellest meile märku," seisab agentuuri saadetud pressiteates. "Olgu selleks siis märgatud või püütud kala kuskil, kus ammu pole sellist liiki kohatud, uued võimalused veespordiks, põnevad külaskäigus Sindisse, Jändjasse, Vihtrasse või mujale. Oodatud on kõik lood, fotod ja pisimadki tähelepanekud. Kui ei pea paljuks, märkige ära oma nimi ja paik, kus sündmus toimus."

Aasta tagasi alustati keskkonnaagentuuri eestvedamisel Sindi paisu lammutamist, et rajada sinna kaladele ja veespordisõpradele läbitav kärestik. Septembri lõpus valmis kärestikust oluline osa ning kalade rände vaba liikumine ja veesportlaste suur rõõm uuest meelispaigast on leidnud esimesi kinnitusi.

  • Teabe saate edastada keskkonnaagentuuri projektijuhile Külli Tammurile aadressil kulli.tammur@envir.ee.
  • Palume lisaks ära märkida, kas saatja on nõus oma nime ja fotode avalikustamisega. Teavet võidakse kasutada artiklites, ettekannetes, projekti „Pärnu jõestiku elupaikade taastamine“ kokkuvõtvas materjalis koos viitega autoritele.

Sindi linnas paiknenud pais asus Pärnu jõe suudmest 14 kilomeetri kaugusel, olles vee-elustikule ületamatu ja blokeerides rändel olevatele kaladele 90 protsenti Pärnu jõestikus asuvatest kude- ja elupaikadest. Olukord lahendatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi võimendusel projekti „Pärnu jõestiku elupaikade taastamine“ raames.

Tagasi üles