Loomakaitsjad jätkavad võitlust karusloomafarmide sulgemise eest

Loomakaitsjad nõuavad karusloomafarmide keelustamist.

FOTO: Sander Ilvest

Eesti loomakaitsjad jätkavad võitlust karusloomakasvanduste sulgemise eest, märkides, et näiteks Norra keelustab karusloomafarmid 2025. aastaks. 

"Ükski karusloomafarm ei saa pakkuda loomadele paremaid tingimusi, sest sel juhul muutub karusloomafarmide pidamine kahjumlikuks. Just seepärast on ainus lahendus karusloomafarmide keelustamine, mille poole ka Eestis liigume,” ütles Eestis karusloomafarmide keelustamise kampaaniat eestvedava organisatsiooni Loomus juhataja Kadri Taperson.

Hiljuti ühendasid Eesti, Soome, Rootsi ja Norra loomade eestkoste organisatsioonid Loomus, Animalia, Djurens Rätt ja NOAH jõud, et kooskõlastada oma tegevused ja kampaaniad ning lõpetada nimetatud riikides karusloomade kasvatamine.

Kuigi selle aasta jaanuari lõpus hääletas riigikogu teistkordselt karusloomafarmide keelustamise vastu, töötavad loomade eestkostjad keelu nimel veelgi intensiivsemalt.

Riigkogus on üha enam liikmeid, kes mõistavad, et karusloomafarmide keelustamine on nii loomade, keskkonna kui ka inimeste heaolu arvesse võttes ainus lahendus. Samasugune on tendents ühiskonnas, nii Eestis kui mujal maailmas.

"Riigkogus on üha enam liikmeid, kes mõistavad, et karusloomafarmide keelustamine on nii loomade, keskkonna kui ka inimeste heaolu arvesse võttes ainus lahendus. Samasugune on tendents ühiskonnas, nii Eestis kui mujal maailmas. Just seepärast saan kinnitada, et karusloomafarmide keelustamise teema ei kao, vaid võimendub," ütles Taperson.

Karusloomakasvandused on juba keelustatud Suurbritannias, Belgias, Austrias, Hollandis, Tšehhis, Makedoonias, Horvaatias, Sloveenias, Brasiilias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. Taanis ja Rootsis on keelustatud rebasefarmid.

Itaalias ja Šveitsis on karusloomakasvandustes loomade heaolunõuded nii rangelt sätestatud, et karusloomakasvandusi seal sisuliselt enam ei eksisteeri. Hiljuti sulges Saksamaa oma viimase karusloomafarmi. 

Populaarne

Tagasi üles