Jahitrofeed pakuvad vajalikku infot ulukite tervise kohta

Jahitrofeed.

FOTO: Eesti Jahimeeste selts

Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuhi asetäitja ja vanem-trofee-ekspert Andres Lillemäe sõnul pole jahitrofeedest rääkides õige kasutada sõna konkurss. “Tänu trofeede hindamisele saab suhteliselt lühikese ajaga tagasisidet, kas meie jahinduslikud toimetused metsas on olnud õiged ja milline on hetkel ulukipopulatsioonide tervislik seisund,” sõnas ta Ringvaatele antud intervjuus.

Jahitrofeede hindamine algab juba sel kolmapäeval, 6. märtsil kell 10 Harjumaal Padise vallas.

Eesti Jahimeeste Selts on varem selgitanud, et jahitrofeede väärtustamine baseerub kolmel sambal. Esimene on jahikultuuriline ja peegeldab jahimeeste austust nii looduse, ulukite kui ka oma ameti vastu.

Teine on pedagoogiline, mis annab infot selle kohta, millised ulukid meie metsades elutsevad ja võimaldab selgitada looduse keerukaid protsesse ja nende omavahelisi seoseid.

Kolmas sammas on aga teaduslik. Jahitrofeede süstemaatiline kogumine, mõõtmine ja katalogiseerimine annab hindamatu informatsiooni teadustööks ja populatsioonide hindamiseks.

Trofeede hindamised toimuvad:

6. märtsil kl 10 Harjumaal Padise vallamajas (Vallamaja, Padise küla).

9. märtsil kl 10 Lääne-Virumaal Rakvere Jahindusklubis (Tartu mnt 61).

15. märtsil kl 10 Pärnumaal Pärnu Jahindusklubis (Suur-Kuke 5).

18. märtsil kl 10 Saaremaal Kuressaare lossis (Lossihoov 1)

23. märtsil kl 10 Valgamaal Valga Jahindusklubis (Kuperjanovi 76).

30. märtsil kl 10 Tartumaal Tartu Jahindusklubis (Võru mnt 80).

Üleriiklik jahitrofeede näitus avatakse 18. aprillil Põltsamaa lossis. Näitusel näeb nii eesti kui välismaa ulukeid, samuti tuuakse hariduslikul eesmärgil välja erinevaid väärarenguga ulukite topiseid jms, et näidata milliseid haigusi metsloomadel leidub.

Jahitrofeede näitusi on korraldatud juba alates 1968. aastast. Tänavu toimub jahitrofeede näitus 13. korda.

Populaarne

Tagasi üles