Lõuna-Eestis müüakse maju algsest pakkumishinnast pea poole odavamalt

Talumaja. Foto on illustratiivne.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Kinnisvara24.ee statistika järgi on suurim erinevus kinnisvarakuulutuste pakkumise ja reaalse tehinguhinna vahel Lõuna-Eesti maakondades – näiteks Valgamaal müüakse maju algsest pakkumishinnast keskmiselt pea 45% odavamalt.

Kinnisvara24.ee tootearendus- ja turundusjuhi Laura Tammeoru sõnul tulenevad suured hinnakäärid peamiselt madalast ostuhuvist: „Kuna Eesti äärealadel on nõudlus eramute, korterite ja suvilate järele väga madal, siis tehakse tehinguid vähe ja objektid kipuvad pikaks ajaks müüki jääma. Kinnisvara pannakse müüki reaalsest turuhinnast tunduvalt kallimalt, kuna inimestel pole müügiga kiire ja soovitakse välja selgitada maksimaalne võimalik müügihind.“

Kinnisvara24.ee võrdles portaali augustikuu müügikuulutuste hindu Maa-ameti tehtud tehingute hinnastatistikaga, mis näitas, et kõige suurem pakkumiste ja müügitehingute hinnaerinevus (44,77 %) oli Valgamaal, kus majade pakkumised olid keskmise ruutmeetrihinnaga 436,18 eurot, kuid tehingud sõlmiti keskmiselt 240,90 euroga ruutmeetri kohta. 

Suur hinnaerinevus kinnisvarakuulutuste pakkumises ja müügitehingutes oli ka Põlvamaal (28,41%). Pakkumistes oli majade ruutmeetri hinnaks keskmiselt 432,61 eurot, kuid tehinguhinnaks kujunes keskmiselt 309,72 eurot ruutmeetri kohta.

Tartumaal ja Võrumaal oli pakkumise ja müügihinna erinevus tunduvalt väiksem. Tartumaal oli kuulutustes keskmiseks ruutmeetrihinnaks 765,88 eurot ning tehinguhinnaks 712,84 eurot (hinnaerinevus 6,93%). Võrumaal oli vahe 5,35% - pakkumistes oli ruutmeetrihinnaks keskmiselt 337,85 eurot ning ostja leiti keskmiselt 317,77-eurose ruutmeetrihinnaga.

Laura Tammeorg selgitas, et müüjad on enda jaoks välja mõelnud minimaalse summa, mille eest nad on nõus kinnisvara müüma, kuid kauplema asutakse alles konkreetse ostuhuvi korral: „Hinda alandatakse järk-järgult, et kombata turgu ja näha, kui suur summa on võimalik maja või korteri eest kätte saada.”

Populaarne

Tagasi üles