Esimest korda toimuval maapõuenädalal saab külastada laboreid ja kaevandusi

Ojamaa allmaakaevandus.

FOTO: Matti Kämärä

Alates neljapäevast toimub Eestis esmakordselt maapõuenädal, kuhu on oodatud nii geoloogiahuvilised kui ka maapõuest kaugemad inimesed, et saada aimu meil peituvatest maavarade rikkusest ning nende kasutamise võimalustest.

„Maa ja looduse kaitsmine on selle tundmine ja tark majandamine. Eelmise aasta alguses loodud Geoloogiateenistus on seadnud eesmärgiks maapõuevarade väärtustamise. Eesti geoloogide kogukond veab nädala jooksul üle Eesti toimuvaid töötube, diskussioone, ekskursioone ja matkasid, et äratada inimestes suuremat huvi meie maapõue varade vastu,“ ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Maapõuenädalal on võimalik külastada kaasaegseid kivimite uurimise laboreid TalTechi Geoloogia Instituudis ja Tartu Ülikooli Chemicumis ning käia Tartu Ülikooli Loodusmuuseumis geoloogidest giididega.

Külastada saab nii Ojamaa allmaakaevandust kui ka Narva, Kalana ja Reinu karjääre ning kaevandamismaastikke. Ühtlasi on võimalik minna loodusretkedele Kakumäe ja Emajõe paljandeid vaatama ning palju muud.

Maapõuenädala avavad neljapäeval kell 10.30 Viimsi hümnaasiumis Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler Timo Tatar.

Sündmuste kohta leiab infot SIIT.

Populaarne

Tagasi üles