Kartuli- ja köögiviljakasvatajate toetuse taotlemine lükkub edasi

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Kapsapõld

FOTO: HENN SOODLA/PRNPM/EMF/Scanpix

Märtsi alguses saatis Maaeluministeerium kooskõlastamisele määruse eelnõu, millega kehtestataks erakorraline toetus kartuli- ja avamaaköögivilja kasvatajatele. Märtsile planeeritud taotluste vastuvõtt lükkub aga edasi aprilli, teatas Maaeluministeerium.

Erakorralist toetust antakse selle põllumaa kohta, kus jäi alates 2017. aasta septembrist koristamata kartul (välja arvatud varajased kartulisordid) või vähemalt üks järgmistest avamaaköögiviljadest: aedhernes, aeduba, juurseller, kaalikas, lehtkapsas, lillkapsas, naeris, pastinaak, porgand, porrulauk, spargelkapsas, söögipeet ja valge peakapsas.

Toetust antakse kartuli- või avamaaköögivilja kasvatajale, kes taotles 2017. aastal ühtset pindalatoetust või puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetust ning kelle taotlus rahuldati. Koristamata kartuli või avamaaköögivilja kasvatamise pindala suurus peab olema vähemalt 0,3 hektarit ning põllumaa pindala määramisel võetakse arvesse kartuli- või avamaaköögivilja põld pindalaga vähemalt 0,01 hektarit.

Toetused on plaanis välja maksta 2018. aasta sügisel.

Tagasi üles