iDeal kampaania

Imeline hetk: hülgekaamera tabas hülgepoja sünni

Vilsandi rahvuspargist asuv hülgekaamera jäädvustas hülgepoja sünni. Looduskalendri andmetel algas poegimine esmaspäeval umbkaudu kell 12.45.

Keskkonnaamet teavitas hiljuti, et kuna jäävaba talv on seadnud Läänemere hülged väga raskesse olukorda, on muidu merejääl poegivad emasloomad on sunnitud selleks sobivaid kohti otsima laidudelt ja kaldaala roostikest, ning seega võib veebruaris ja märtsis tavapärasest enam rannaaladel kohata hülgepoegi. 

Keskkonnaamet paneb südamele, et kuigi esmapilgul võivad hülgepojad üksiku ja abituna näida, hoiab tegelikult emasloom pojal silma peal. Abituks võib hülgepoja olukorra muuta vaid inimese läbimõtlemata tegevus.

"Tuletame meelde, et rannas olevad hülgepojad inimese abi ei vaja. Ükskõik mis moel hülgepojaga kontakti loomine võib loomakest ohustada. Selmet hülgepoega katsuda, toita, temaga koos pilti teha või mis kõige hullem, teda endaga kaasa viia, palume temast hoopis kiiresti eemalduda. Rannas koeraga jalutades tuleks oma lemmik rihma otsas hoida, sest koer võib hülgepojale reaalselt ohtlik olla," seisis ameti meeldetuletuses.

Populaarne

Tagasi üles