Metsahoolduseks küsiti 1,73 miljonit eurot toetust

Enim sooviti toetust hooldusraiete tegemiseks 1,47 miljoni euro ulatuses, ulukikahjustuste ennetamiseks esitati taotlusi 78 000 ja kasvavate puude laasimiseks 37 000 eurot.

FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Metsaomanikud taotlesid Erametsakeskuselt metsahoolduse toetuseid kokku 1,73 miljoni euro ulatuses.

Enim sooviti toetust hooldusraiete tegemiseks 1,47 miljoni euro ulatuses, ulukikahjustuste ennetamiseks esitati taotlusi 78 000 ja kasvavate puude laasimiseks 37 000 eurot. Toetuste eelarve on umbes 1,5 miljoni eurot.

Huvi tunti ka tehnika soetamise, kahjustatud metsa taastamise ja tulekahjude ennetamise toetuse vastu. Ligi kolmveerand taotletud toetussummmast ehk 1,27 miljonit eurot küsiti metsaühistute kaudu.

"On hea meel näha, et metsaomanikud on otsustanud toetusvõimalust aktiivselt kasutada," ütles Erametsakeskuse juht Jaanus Aun metsaomanike jätkuva huvi üle noort metsa hooldada. "Täna on igas maakonnas metsaomanikule abiks ka metsaühistud, kes aitavad vajadusel taotluses planeeritud tööd ära teha," lisas Aun.

Hooldusraieid planeeritakse kõige aktiivsemalt ehk 1216 hektaril teha Pärnumaal, Lääne-Virumaal 950 hektaril, Jõgevamaal 949 hektaril ja Võrumaal 931 hektaril. Kokku on erametsaomanikel plaanis toetuse abiga noort metsa hooldada ligi 9300 hektaril.

Ulukitõrjevahendi ehk repellendi kasutamist planeeritakse 1100 hektaril, kasvavate puude laasimist 361 hektaril. Toetuse abiga on kavas hooldada ka 252 hektarit 2016. aasta tormis kahjustatud ja pärast seda uuendatud metsa.

Erametsakeskus on taotluste menetlemisega juba alustanud, toetuse otsused peaksid metsaomanikeni jõudma jaanipäeva paiku.

Aprillis saavad metsaomanikud Erametsakeskusest küsida Natura hüvitist looduskaitseliste piirangute eest erametsamaal. 1. juuliks on aga kinnitatud metsa uuendamise toetuse esimese taotlusvooru tähtpäev, kui toetust saab küsida tehtud istutustööde, metsakultuuride hooldamise ja maapinna ettevalmistamise eest.

Populaarne

Tagasi üles