Tänavu toimub maal elamise päev pisut teisiti. 20. septembril kohtuvad Eesti Vabaõhumuuseumis omavalitsuste esindajad ja maale kolinud pered, et üheskoos leiba küpsetada. Kõik osalevad vallad võtavad värsked leivad endaga kodudesse kaasa ning 21. septembril, mil on maal elamise päev, viivad vallaisad värske leiva ühele tegusale, äsja nende omavalitsusse kolinud uuele perele külakostiks.
Oma silm on kuningas
Elva vald on osalenud maal elamise päeval selle algusaastast alates. Elva valla arendusspetsialist Sirli Pippar rääkis, et tänavune päev keskendub eelkõige Puhja, Ulila ja Rämsi piirkonnale. „Puhjas toimub sel päeval kultuuri- ja kogukonnaüritusi – töötoad, näitused, kiriku ja talude külastused. Ulilas on kavas kanuumatk ning ekskursioon turba pakkimise tsehhi. Rämsis avatakse uus madalseiklusrada ning endisesse baari luuakse retrokohvik,” jagas Pippar päevakava.
Põlva vallavalitsuse arendusspetsialist Tiina Suur tõdes, et maal elamise päeval pakub Põlva vallas tegevust Taevaskoja külaselts (MTÜ Taevaskoja). Räägitakse küla arengust läbi ajaloo ning tehakse jalgsimatk Taevaskojas. „Valitakse selline rada, mida tavaliselt turistid ei kasuta. Matk kestab ligikaudu 1,5 tundi,” ütles Suur.
Saarde vald keskendub maal elamise päeval looduslähedasele elustiilile ja rikkalikule kultuurielule. Saarde vallavalitsuse humanitaarnõunik Andy Tilk tõdes, et päeva programm hõlmab valla kodutütarde ja noorkotkaste tegevuse tutvustust, Saarde käsitöökeskuse omatoodangu laata ning vanatehnikanäitust, kus saab imetleda vanu autosid ja muud põnevat tehnikat. Avatud on ka vallavalitsuse infolaud. „Samuti on võimalik tutvuda Metste aiandustaluga ning osaleda külastustuuril ja vestlusringis Allikukivi veinimõisas,” lisas ta.