N, 1.12.2022

Algas loomakasvatuse otsetoetuste taotluste vastuvõtt

maaelu.postimees.ee
Algas loomakasvatuse otsetoetuste taotluste vastuvõtt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Piimalehmad. Pilt on illustratiivne.
Piimalehmad. Pilt on illustratiivne. Foto: Mihkel Maripuu

Täna algas PRIAs loomakasvatuse otsetoetuste taotluste vastuvõtt. Sarnaselt eelmisele aastale saab 2022. aastal taotleda piimalehma kasvatamise otsetoetust, piimalehma kasvatamise otsetoetust Saaremaal, Hiiumaal, Muhus, Kihnus ja Ruhnus ning ute ja kitse kasvatamise otsetoetust.

Taotluste vastuvõtt toimub elektrooniliselt e-PRIAs ning taotlusi saab esitada 21. märtsini ja hilinenult kuni 18. aprillini, kuid sel juhul vähendatakse määratavat toetust 1% iga hilinetud tööpäeva kohta.

PRIA otsetoetuste osakonna juhataja Tanel Trelli sõnul on loomakasvatuse otsetoetused Eestimaa loomapidajate jaoks väga olulised. Need on välja töötatud selleks, et toetada piimalehmade kasvatajaid ning hüvitada ute ja kitse kasvatajatele nende kulutusi.

Piimalehma kasvatamise ning ute ja kitse kasvatamise otsetoetuse ühikumäärad kinnitab PRIA 1. detsembriks 2022. Loomakasvatuse otsetoetuste määramise või taotluste rahuldamata jätmise otsustab PRIA peadirektor hiljemalt 10. detsembriks 2022. ja toetus makstakse välja alates 10. detsembrist 2022 kuni 30. juunini 2023. aastal.

Märksõnad
Tagasi üles