N, 1.12.2022

Piima- ja sealihatootjatele mõeldud erakorralise toetus jõuab tootjateni sel nädalal

maaelu.postimees.ee
Piima- ja sealihatootjatele mõeldud erakorralise toetus jõuab tootjateni sel nädalal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Piimakari. Pilt on illustratiivne.
Piimakari. Pilt on illustratiivne. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

PRIA alustab täna, 24. jaanuaril piima- ja sealihatootjatele mõeldud COVID-19 puhangust tingitud erakorralise toetuse väljamaksetega. Kõik toetused makstakse toetusesaajatele välja käesoleva nädala jooksul.

„COVID-19 pandeemia on ka loomapidajate jaoks olnud raske ning tegime kõik endast oleneva, et olukorra leevendamiseks mõeldud toetus jõuaks võimalikult kiiresti taotlejateni. Rõõm on öelda, et saame maksetega alustada tähtajast varem ning juba selle nädala jooksul jõuavad maksed toetusesaajate arvetele,“ sõnas PRIA otsetoetuste osakonna juhataja Tanel Trell.

Piima- ja sealihatootjatele mõeldud erakorralise toetuse ühikumäärad kinnitati PRIA poolt 19. jaanuaril ning on järgnevad:

· piimalehmad – 36,69 eurot/piimatõugu lehma kohta;

· sead – 0,48268 eurot/taotleja tööjõukulu ühe euro kohta, mis ei ületa 2020. aastal seakasvatusest saadud müügitulu.

Toetuse taotluste vastuvõtt toimus 1.-7. detsembril 2021. aastal. Piimatõugu lehma kasvatuse eest makstava toetuse eelarve on ligi 3 miljonit eurot ning sealihatootjatele on eelarves ette nähtud üle 2,4 miljoni euro.

Andmeid enda toetuse laekumise kohta saab taotleja vaadata e-PRIA teenuses „Maksed ja võlgnevused“ niipea, kui PRIA on tema maksekorralduse kinnitanud.

Märksõnad
Tagasi üles