Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Viljavedu kolib raudteele

Järgmisel aastal loodab Operail sadamatesse toimetada enam kui 10 000 kaubaauto jagu teravilja FOTO: Arvo Meeks / LEPM

Riiklik logistikafirma Operail vedas raudteel kahe kuuga enam kui 600 kaubaauto jagu söödavilja nii Sillamäe kui ka Muuga sadamasse. Järgmisel aastal loodetakse koguseid oluliselt suurendada.

Järgmisel aastal planeerib ettevõte vedada kõrghooajal kuni 300 konteinerit nädalas, teatas riigifirma.

"Rekordiline teravilja kogus tekitas olukorra, kus viljakoormaga autod seisid kilomeetrite pikkustes järjekordades sadamate laadimisplatsidel. Oleme sel aastal edukalt konkurentsi pakkunud maanteevedudele ning toonud esimese kahe tegutsemiskuuga enam kui 600 kaubaauto jagu vilja raudteele," ütles Operaili juhatuse esimees Raul Toomsalu.

"Järgmisel aastal plaanime pea sama palju vedada ühe nädalaga ning kokku viie kuuga loodame mööda raudteed sadamatesse toimetada enam kui 10 000 kaubaauto jagu teravilja," lisas Toomsalu.

Järgmisel aastal plaanime pea sama palju vedada ühe nädalaga ning kokku viie kuuga loodame mööda raudteed sadamatesse toimetada enam kui 10 000 kaubaauto jagu teravilja.

Loe ka: Riik tahab rohkem kaupa raudteele suunata

Statistikaameti värske saagiuuringu andmetel saadi koristatud pinnalt kokku enam kui 1,56 miljonit tonni teravilja, mis on Eesti kõigi aegade suurim teraviljasaak.

Maaeluministeeriumi prognoosi kohaselt võib saagikoristuse lõpuks koristatud saada 99 protsenti teraviljapinnast ja kogusaagiks kujuneda 1,59 miljonit tonni, mida oleks 3 protsenti rohkem kui 2015. aastal, mis on senine rekordaasta.

Operail on viimasel ajal arendanud uue teenusena multimodaalseid kaubavedusid ning toonud turule mitmeid uusi riigisiseseid liine. Operaili konteinerveod teenindavad nii Sillamäe kui ka Muuga sadamaid ning esimese tegutsemisaasta jooksul transporditi raudteel enam kui 5600 kaubaauto jagu kaupu.

"Täna veame konteineritega ekspordiks nii Tartu linna, selle ümbruse kui ka laiemalt Kagu-Eesti ettevõtete toodangut," selgitas Toomsalu.

Konteinerites leiab Operaili rongides tee sadamatesse nii saematerjal, killustik, puitpelletid, turvas kui ka viimati uue teenusena lisandunud söödavili.

"Loodame järk-järgult rööbastele tuua uusi kaubagruppe ning rohkem toodangut, et säästa looduskeskkonda ja suurendada ohutust meie maanteedel," kommenteeris Operaili juht.

Tagasi üles
Back