Proovisin ka mõni öö varem, kui mõnel pool Eestis põhjakaares virmalisi nähti, tähti lugeda. Siis oli see rohkem soovmõtlemine, et silmanurgast ma ju nägin langevat tähte, sateliidikulgemiste, punaroheliste lennuki tulede ja nahkhiirte seas. Aga juba vastu esmaspäeva oli südaööl taevas tähesadu täis, nii paari minuti tagant jooksis helevalge tulejutt üle taeva, kuni suur triibulise tiigri kujuline pilv selle endasse mähkis.
Saak juba salves Aga seda vihma on saanud nüüd tõesti palju. Lirts-lärts murupinnal aeda vudides näed, kuidas saagikoristusaeg on käes. Need, kes veel püüdsid õitseda, on nüüd viljakandjaks saanud. Enne vihma sain üles varajase kartuli ja sibulad, kurkidest ja õuntest saavad hoidised.
Kui rukkimaarjapäeval on kuiv, tuleb kuiv ja soe sügise. Nõo
Pole aimugi, miks sügis tänavu nii tõttab, tavaliselt suudab loodus ilmaviperusi tasandada, aga sel aastal on kaks nädalat kõik ikka veel ees. Loodame, et ees ei ole septembrilumesajud, vahel on ka sellist asja juhtunud.
Vesipüksid, vikerkaared ja rahe
Vihma tuleb nüüd pangega ja merel kerkivad vesipüksid sikutavad sellele sadamisele otsekui vett juurde. Aga vihma sekka sadas eelmisel nädalal ka rahet, terad polnud küll nii suured kui mullu, kindlasti tasub tänavu aga poest uued vettpidavad pika säärega kummikud hankida. Kasvõi selleks, et seenejahile minna. Seda metshärja liha paistab jätkuvat – kukeseeneaasta on suhteliselt tavaline, aga puravikumüksud tõotavad head saaki. Alustanud on riisikad ja pilvikud, jälle veidi varem kui tavaliselt.