Lõkkes tohib põletada vaid loodusliku puhast ja töötlemata puitu ja puhast paberit. Mõistlik on põletada vaid sellist looduslikku puitu, mis on juba kuivanud ja mille korjamiseks pole vaja saagi ja kirvest kasutada.
Igaüks võiks looduses liikuda jälgi jätmata. “Nii, et järgmine tulija ei teagi, kas selles kohas on enne keegi olnud,” rõhutas Reinsalu. “Kõik, mille seltskond jaksab endaga loodusesse kaasa viia, jaksab ta ka ära tuua.”
RMK on üle Eesti rajanud hulga lõkke- ja telkimiskohti, nende leidmisel on abiks RMK äpp ja kodulehekülg, valides esilehelt "Looduses liikumine".
Telkida tohib metsas selleks ettenähtud RMK puhkekohtades. “Eelkõige soovitamegi minna just niisugusesse kohta telkima - see on puhkajale kõige mugavam, samuti on loodus niisuguses kohas kaitstud, sest seal on olemas liikumist suunavad rajad, auto parkimiseks sobivad kohad, lõkkealused,” soovitas RMK kommunikatsioonispetsialist Kristiina Viiron.
Paraku näitab varasemate aastate praktika, et ettevalmistatud lõkkekohad hõivatakse kiiresti. Kes alles õhtul kaardi järgi kuhugi sõitma hakkab, siis lootust vaba kohta leida ilmselt pole.
“RMK lõkkekohad on tõesti menukad ja neid saab kasutada, kui nad on vabad, broneerida neid ei saa,” tõdes Viiron. “Eks nendega ole nii, nagu pargipingiga linnas - kui kohta on, siis saab seal puhata, aga kui need on tõesti väga hõivatud ja rahvast juurde ei mahu, siis ei jää muud üle, kui leida teine koht.”