Maamessil käik tõi saarlasele uhke kasvuhoone

maaelu.postimees.ee
Copy
Alumiiniumkarkassil klaaskasvuhoone loositi välja üle tuhande osaleja vahel.
Alumiiniumkarkassil klaaskasvuhoone loositi välja üle tuhande osaleja vahel. Foto: Kadri Suurmägi

"Oh sa jutakas, üliäge!" ahmis Saaremaa mees Andres Rääk õhku, kui kuulis uudist, et just tema võitis läinud nädalal Maamessil Maa Elu boksist läbi astunud ja üle tuhande kupongi täitnud külastaja vahel loosi pandud kasvuhoone.

Uhke klaasist kasvuhoone tuuakse võitjale kohale Saaremaale ja see leiab õnneliku omaniku kinnitusel kohe ka kasutust. "See kulub päris kindlasti ära, meie vanaemal on kogu aeg näpp mullas olnud ja kasvatab taimi kasvuhoones," sõnas ta.

Kurk, tomat, viinamari, tšilli, mis iganes veel, pakkus Rääk esimese õhinaga välja, mis taimed uues kasvuhoones maha pannakse.

Maamessil käis ta aga oma igapäevatöös restorani tööd juhatav Rääk ringi vaatamas ja uusi ideid ammutamas. "Uudistasin, mida uut on välja mõeldud, päris põnev oli. Ja nüüd selline üllatus ka veel!" rõõmustas ta.

Vaata videost, kuidas selgus kasvuhoonevõitja

Loosimisel ulatas oma abikäe Sakala peatoimetaja Hans Väre. Oli ju just Sakala asutaja Carl Robert Jakobson see, kes seisis selle eest, et talurahvas hakkaks rohkem kasvatama erinevaid köögi- ja puuvilju ja rajaks oma kodu juurde iluaedu.

Oma plaan oli tal ka kasvuhoonega: Kurgja talu uus elumaja polnud Jakobsoni enneaegse surma ajaks veel valmis saanud, aga on teada, et selle külge oli planeeritud ka triiphoone.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles