L, 9.12.2023

Lõikuspeol tänati aumärkidega põllumajandust edendavaid inimesi

maaelu.postimees.ee
Copy

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) 9. novembril toimunud lõikuspeol anti üle aumärgid „EestiMAA heaks“ ja nimetati tänavu aasta koja auliige.

EPKK juhatuse esimees Ants Noot ütles tunnustusi üle andes, et põllumajandussektoris tegutsevad inimesed on väärt esiletõstmist, sest nemad katavad meie toidulaua. „Täna saame siin aumärgid üle anda vaid kaheksale tublile oma ala hästi tundvale inimesele, kuid tunnustuse on ära teeninud teisedki põllumajandussektoris töötavad inimesed, kelle igapäevane pühendunud töö tagab meile mitmekesise toiduvaliku,“ rääkis Noot. „Kuid esmalt tahan üle anda koja auliikme tiitli Roomet Sõrmusele, kes viisteist keerulist ja pikka aastat juhtis koja tegemisi ning esindas Eesti põllumeeste ja toidutootjate huve rahvusvahelistes põllumeeste organisatsioonides,“ ütles ta.

Roomet Sõrmus pälvis auliikme tiitli koja pikaaegse juhina. Ta tegi tähelepanuväärset tööd põllumajandustootjate ja toidutöötlejate ühendamisel ühtsesse organisatsiooni. Tema eestvedamisel toimusid mitmed märgilised väljaastumised, et põllumeestele makstaks õiglast hinda oma saaduste eest. Koja juhina tegutses ta selle nimel, et Eesti põllumehed ja toidutootjad saaksid võrdsemaid konkurentsitingimusi Euroopa Liidus.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles