N, 21.09.2023

Parima taimekasvataja aunimetust püüab neli kandidaati

maaelu.postimees.ee
Facebook
Comments
2021. aastal sai parima taimekasvataja aunimetuse Lauri Kasvand.
2021. aastal sai parima taimekasvataja aunimetuse Lauri Kasvand. Foto: MES

Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) tunnustab juba kümnendat korda parimat taimekasvatajat. Kolmandat korda valitakse parim taimekasvataja aiandustootjate seast.

Konkursi raames loetakse aiandustootjateks köögiviljakasvatajad, kartulikasvatajad, marjakasvatajad, puuviljakasvatajad, puukoolimajandajad ja lillekasvatajad.

Möödunud esmaspäeval külastas žürii konkursi kandidaate. Pärast ringsõitu tõdes žürii üksmeelselt, et rõõm oli näha mitmeid entusiastlikke aiandustootjad, kes tegutsevad üle Eesti, vahendab EPKK uudiskiri.

Aunimetuse väljaandmise eesmärk on tunnustada innovaatilist ja efektiivset tootmist. Lisaks antakse aunimetus inimesele, kes käesoleva aasta jooksul on saavutanud häid tulemusi taimekasvatuses ning kelle panus taimekasvatuse edendamisel on olnud arvestatav vabariigi ulatuses.

Aunimetuse kandidaadid on kartulikasvataja Kulle Põldmaa (Kartul Simunast), maasika- ja köögiviljakasvataja Ranet Roositalu (Joosepi Talu), kurgikasvataja Kuido Paimla (Eistvere aiand) ja lillekasvataja Getriin Hermlin (Rikets Lilled, Rikets Aiand).

Parima taimekasvataja aunimetus aianduskategoorias kuulutatakse välja novembris Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja lõikuspeol.

Facebook
Comments
Tagasi üles