R, 8.12.2023

Kaagjärve mõis ootab laupäeval roosifestivalile

maaelu.postimees.ee
Copy
Kaagjärve mõis.
Kaagjärve mõis. Foto: Paul Poderat

Kaagjärve mõisa igasuvine roosiaiapidu kasvas tänavu üllatusi pakkuvaks roosifestivaliks. Laupäeval, 29. juulil võõrustab mõisapere esmakordselt rahvusvahelist publikut, kes hindab kõrgelt nii mõisakultuuri, aiakunsti kui ka head toitu ja muusikat.

„Avame oma mõisa üheks ilusaks suvepäevaks külalistele juba viiendat aastat, meile on oluline, et kunagi koolina tegutsenud mõisahoone ja aed ei jääks suletuks, vaid pakuks lisaks meie perele rõõmu ka paljudele teistele,“ rääkis Kaagjärve mõisapreili Maritta Pillaroo.

„Igasuvine roosiaiapidu pole mitte ainult siinse ilu ja ajaloo jagamiseks, vaid pisut ka aruanne nii sõpradele ja kogukonnale kui kaugematele külalistele, et mida oleme ühe aastaringi jooksul mõisas korda saatnud,“ lisas ta.

Tänavu valmistub Kaagjärve mõis 2024. aasta Tartu ja Lõuna-Eesti kultuuripealinna sündmusteks ning omal moel on laupäeval toimuv roosifestival kultuuripealinna kogukonnaprogrammi avalöögiks.

Kuna juba järgmisel aastal täidab Kaagjärve mõis rolli kultuuripealinna põhiprogrammis, otsustasid korraldajad tänavu roosiaiapeost suursündmuse teha, lisades programmi kontserte ja esinejaid. "Lisaks on mõisahoones avatud kunstnik Made Balbati näitus ning roosihuvilistele tulevad oma aedades peituvaid sorte tutvustama hinnatud roosikasvatajad," kõneles Maritta Pillaroo. Festivali avab Tartu 2024 kultuuripealinna juht Kuldar Leis ning esmakordselt võõrustatakse oma suvisel tähtsündmusel rahvusvahelist publikut.

Suve tähtsündmuseks kujunenud Roosiaia pidu Kaagjärve mõisas kogub aasta-aastalt populaarsust, tuues mõisaaeda palju ilusaid inimesi, rõõmsaid kohtumisi ning hea tuju.

Varasematel aastatel on Kaagjärve mõisa traditsioonilise suvepeoga tähistatud nii mõisa torni renoveerimist, rosaariumi rajamist kui lipuväljaku valmimist ning National Geographicu turismivõrgustiku kollase raami paigaldamist mõisa eesaeda.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles