K, 7.06.2023

Muutub Maa Elu ilmumissagedus

Teele Üprus
, Maa Elu peatoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Maa Elu paberlehed. 
Maa Elu paberlehed. Foto: Teele Üprus

Esimene Maa Elu ilmus kaheksa ja pool aastat tagasi, 14. oktoobril 2014. Toona hakkas leht ilmuma kaks korda kuus ja viie maakonnalehe vahel. Aasta hiljem laienes Maa Elu Postimehe vahele ja sagenes ilmumiskordade arv. Alates juunist hakkab Maa Elu ilmuma paberil uuesti kaks korda kuus ehk üle nädala. Esimene juunikuine leht jõuab teie postkastidesse 8. juunil.

Küsite kindlasti, miks. Trükipaberi hind on kallinenud nende aastate jooksul mitu korda. Pidevalt kallineb ka paberlehtede kojukanne. Teisalt on muutumas ka lehelugeja lugemisharjumused ja üha enam kasutab lugeja digilahendusi. Maa Elu paberleht jääb ilmselt veel aastateks, kuid üritame leida juurde paremaid digiväljundeid. Jätkame kiirete uudiste edastamist veebiaadressil maaelu.ee, kuid proovime leida Maa Elule ka ajatumat ehk ajakirjale sarnasemat digiformaati.

Sest üks, mis kindel: maaelutemaatika on põnev ja teemad ei saa iial otsa. Üks põhjus, miks toona Maa Elu välja andma hakati, oli maakonna- ja päevalehtede linnakesksus ning võõrandumine maaelust. Kaheksa aastaga oleme maaelutemaatika edukalt taas linnainimesele lähemale toonud, rääkima maainimestest endist.

Täpselt nii nagu kaheksa ja pool aastat tagasi, on Maa Elu tänagi suunatud ettevõtlikule maainimesele. „Neile, kelle põldudel valmib teravili ja juurvili, kelle aedades kasvavad köögi- ja puuviljad, kelle farmidest tuleb meie söögilauale liha ja piim, kelle metsadest suunduvad saeveskisse palgikoormad. Neile, kes kannavad hoolt selle eest, et maaettevõtja elu kõikvõimaliku tehnikaga kergemaks muuta.” Nii seisis kõige esimeses Maa Elus. Ega maaelu alustalad nende aastatega muutunud ei olegi.

Meie fookuses on ühelt poolt tootja ja teiselt poolt tarbija. Samuti ei unusta me nii-öelda asjaarmastajatest tootjaid ehk aiahuvilisi, kes ise enda toidu kasvatavad.

Tähtsale kohale jääb aasta suursündmus Maamess, kus tänavugi kahel päeval kohapeal olime ning sisutihedaid stuudiosaateid tegime. Räägitud sai kõigest, mis praegu aktuaalne: loodusressursside asjatundlik kasutamine, suurloomaarstide nappus, puhas toit lasteaedades, ettevõtjate investeerimisvõimekus, lisaks kohapealse messimelu vahendamine.

Niisiis hoiame valdkonna tähtsatel teemadel ikka kätt pulsil ja toome lugejani värskeimad uudised ja ülevaated. Alates juunikuust üle nädala paberlehe vahendusel, kuid kõige värskemad uudised iga päev maaelu.ee lehel.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles