R, 22.09.2023

Eesti Taimekasvatus kasvatab oluliselt metsataimede tootmisvõimsust

BNS
Facebook
Comments
Kuusetaimed.
Kuusetaimed. Foto: Marko Saarm

Kodumaisete metsataimede tootja Eesti Taimekasvatus suurendab uue kasvuhoone abil tootmisvõimekust 2,2 miljoni taime võrra ja toob turule potitaimed.

Seni piirdus maksimaalne aastane tootmismaht 2,1 miljoni istikuga ning keskenduti avajuursete mändide-, kuuskede- ja kaskede kasvatamisele.

Taimede tootmismahu duubeldamiseks rajatav kasvuhoone on 11 meetrit kõrge, 25 meetrit lai ja 110 meetrit pikk ning võimaldab külvata taimi kaks korda aastas. Eriliseks teeb veel kasvuhoonesse rajatud külviliin, mis suures osas automatiseerib kogu tootmistöö.

Projektiarendus on kestnud juba üle aasta, kuid lõpliku tõuke andis PRIA toetus. “Konkreetne ehitustöö algas selle aasta jaanuaris ning valmimiskuupäev on märgitud mai kuusse,“ jagab plaane taimla juhataja Kristjan Laas ning lisas, et 2023. ja 2024. aastal keskendub ettevõte potis kasvatatavatele männi- ja kuuseistikute tootmisele.

Uue potitaimede jaoks mõeldud kasvuhoone ehitamine aitab kaasa ka partnerettevõtte Eesti Metsahalduse tegemistele, kes istikud taimlast metsa kasvama viivad. “Eesti turul, eriti ärisektoris on tunda tugevat defitsiiti potitaimede osas. Eriline nõudlus on potis kasvatatud männi järele,” kommenteeris metsauuendusosakonnajuht Laura Terehov.

Eesti Metsameistri Taimekasvatus OÜ asub Suure-Rakke külas Elva vallas Tartumaal. Ettevõte kasvatab alates 2018. aastast kodumaiseid kuuse-, kase- ja männitaimi ning on koostöös partnerettevõtte Eesti Metsameistri Metsahaldus OÜ-ga sadadele maaomanikele abiks metsauuendustööde läbiviimisel ja noore metsa hooldamisel.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles