T, 28.03.2023

Seemnefestival meelitas kohale tuhatkond huvilist

Eva Klaas
, reporter
Seemnefestival meelitas kohale tuhatkond huvilist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Epp Säga juhendatud õunapuude lõikamise töötuba kujunes külastajate seas populaarseks.
Epp Säga juhendatud õunapuude lõikamise töötuba kujunes külastajate seas populaarseks. Foto: Eva Klaas

Laupäeval Jõgeval peetud Seemnefestival kujunes aiandushuviliste peoks, mida külastas üle tuhande inimese. Erilisteks tõmbenumbriteks kujunesid seemnefestivalil uued tomatisordid ‘Pille’ ja ‘Siive’ ning vanad kuulsad kartulisordid.

Osteti peaaegu 2,5 tonni seemnekartulit, pakkide kaupa seemneid uutest tomatisortidest kapsani, hunnik aiandusraamatuid ning kotitäied piirkonna toidutootjate kaupa. Külastajaid saabus Seemnefestivalile üle kogu Eesti.

„Jõgeva alevikus oli viimati nii palju külalisi 1939. aastal, kui siin käis president Päts,” märkis päevajuht Vahur Kukk Maaelu Teadmuskeskusest humoorikalt, lisades, et toimuv meenutab veidi Palamuse välja­näitust.

Festivali peeti uhiuues, ­alles reedel avatud Maaelu Teadmuskeskuse Jõgeva viljakuivatis ja aidas, mis tuli korraldajatel kiiresti üritusepaigaks muuta.

Hiilgenumbriteks kujunesid seemnefestivalil uued tomatisordid ja vanad kartulisordid. „Ürituse alguses esimese tunni jooksul oli eriti palju rahvast, imestasime, et kohe pärast uste avamist tekkisid pikad järjekorrad, nüüd on inimesi pisut vähemaks jäänud,” kõneles seemnekartulit müünud kartulikasvatusspetsialist Maie Nurk keskpäeva paiku.

Kõigepealt, juba esimese tunniga sai otsa ‘Jõgeva kollane’ ning peagi ka ‘Maret’ ja ‘Teele’.

Märksõnad
Tagasi üles