Agronoomiakonverentsil esineb ülemaailmse haardega põllumajanduskonsultant

maaelu.postimees.ee
Copy
Neal Kinsey.
Neal Kinsey. Foto: Erakogu

Jõgeva kultuurikeskuseses 15. märtsil toimuval agronoomiakonverentsil esineb rahvusvaheliselt tunnustatud konsultant Neal Kinsey, kes jagab praktilisi nõuandeid, kuidas mulla seisundi parandamisega tõsta toiteelementide kättesaadavust põllukultuuridele.

Neal Kinsey konsulteerib mullaviljakuse ja taimekasvatuse teemadel põllumajandustootjaid kõigis USA osariikides ja veel 75 riigis üle maailma. Tal on kliente Kanadast, Austraaliast, Uus-Meremaalt, Lõuna-Aafrika Vabariigist, Suurbritanniast, Saksamaalt, Austriast, Prantsusmaalt ja Mehhikost.

Neal Kinsey kasvas üles Missouri kaguosas oma isa farmis. Põllumeeste nõustamisega alustas ta 1973. aastal. Neal koostab mulla- ja taimeanalüüside abil väetamisprogramme ning nõustab vastavalt analüüside tulemustele põllumajandustootjaid tegevustes, millest nad saavad kõige rohkem kasu.

Tema välja töötatud programm tõstab mulla viljakust ja parandab toiteelementide kättesaadavust põllukultuuridele. Konsultatsioonid hõlmavad kliente nii tava- kui ka otsekülviga.Lisaks nõustamisele viib ta igal aastal üle maailma läbi koolitusi mullaviljakuse ja praktilise agronoomia teemadel.

Agronoomia konverentsil jagavad teadustööde tulemusi Maaelu Teadmuskeskuse, Eesti Maaülikooli ja Tartu Ülikooli teadlased.

Konverentsi saab osaleda kohapeal Jõgeva kultuurikeskuses 15. märtsil, võimalus on osaleda ka interneti vahendusel. Kava ja registreerimine asub aadressil  https://metk.agri.ee/agronoomia-2023

Konverentsi puhul antakse välja põllumajanduspraktikutele suunatud artiklite kogumik “Agronoomia”.

Agronoomia 2023 konverentsi korraldab Maaelu Teadmuskeskus koostöös Eesti Maaülikooli Põllumajandus- ja keskkonnainstituudiga.

Tagasi üles