R, 2.06.2023

Erametsatoetuste taotlemine toimub sellest aastast Keskkonnainvesteeringute Keskuses

maaelu.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
Gunnar Reinapu
Gunnar Reinapu Foto: Erakogu

Kuigi alates sellest aastast käib erametsatoetuste taotlemine läbi Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK), siis taotlejate jaoks see sisulisi muudatusi kaasa ei too.

„Metsaomanike ja metsaühistute jaoks ei muutunud Erametsakeskuse liitumisel KIKiga midagi ning kogu metsandustoetuste taotlemine ja menetlemine jätkub endisel viisil,“ kinnitas KIKi metsaosakonna juhataja Gunnar Reinapu.

  • Alates 1. jaanuarist 2023 ühinesid Erametsakeskus ja Keskkonnainvesteeringute Keskus. Liitumise järgselt sai Erametsakeskusest KIKi metsaosakond.
  • Metsaomanike ja metsaühistute jaoks ei muutu liitumise järgselt midagi ning erametsatoetuste taotlemine jätkub endisel viisil.
  • Kogu vajaliku info leiab metsaomanik jätkuvalt erametsaportaalist  www.eramets.ee. Kõik kontaktisikud erametsandustoetuste teemadel on KIKis samad, mis olid Erametsakeskuses. Samuti ei muutunud telefoninumbrid.

KIKI metsaosakond tegeleb jätkuvalt metsandustoetuste andmisega nii siseriiklikest kui ka Euroopa Liidu vahenditest ning samuti jätkub kogu senine töö erametsanduse arendamisel.

„Julgustame metsaomanikke ka tänavu oma metsade eest targalt hoolt kandma. Metsale vajalikud tegevused on sageli üsnagi kulukad, kuid tasub meeles pidada, et metsade hooldamisel ja uuendamisel on erinevate toetuste näol võimalik KIKist ka rahalist tuge saada,“ lisas Reinapu.

Erametsaomanikke oodatakse juba aprillis taotlema hüvitisi looduskaitseliste piirangute tõttu saamata jääva tulu kompenseerimiseks. Looduskaitseliste piirangute hüvitisi saab taotleda 4. aprillist kuni 30. aprillini. „Tänavuse taotlusvooru puhul on oluline meeles pidada, et enam ei ole võimalik hilinenud taotlusi vastu võtta,“ rõhutas KIKi metsaosakonna toetuste üksuse juht Piia Kiivramees. „Toetuse taotlemise viimane päev on tänavu 30. aprill. Seega tasub vältida taotluse esitamist viimasel minutil,“ lisas Kiivramees.

Tänavuse taotlusvooru puhul on oluline meeles pidada, et enam ei ole võimalik hilinenud taotlusi vastu võtta.

Kui olete kaitsealuse metsa omanik, uurige kindlasti toetuse saamise võimalusi. Rohkem infot taotlemise kohta leiab erametsaportaalist. Küsimuste korral palub asutus pöörduda e-posti aadressil natura@kik.ee või telefonidel 5668 3263 ja 5683 3428.

Metsa uuendamise toetusel on tänavu samuti plaanis kaks vooru – taaskord tähtaegadega juuli alguses (03.07.2023) ja detsembri alguses (01.12.2023). Kui plaanite tänavu metsa uuendamist ette võtta, siis tasub oma taotlemise soovist metsaühistule aegsasti teada anda. NB! Toetuse taotlemiseks peavad tööd olema tehtud enne taotluse esitamist.

Ka tänavu plaanitakse metsameetme toetuse taotlusvooru avada 15.09-06.10.2023. Täpsema info toetuse taotlemise kohta avaldatakse erametsaportaalis nii pea kui võimalik.

Samuti loodadab keskus, et sel aastal on metsaomanikud aktiivsemad ka üraskikahjustuste ennetamise toetuse taotlemisel, sest ennetus on alati parem kui hilisem tagajärgedega tegelemine.

Kui aga metsaomanikul endal jääb puudu ajast või spetsiifilistest oskustest, et ise metsatöid teha, siis saab nõu küsida kohalikust metsaühistust.

Foto: KIK
Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles