K, 7.06.2023

Loomakasvatajaid oodatakse osalema keskkonnahoidliku silotootmise pilootprogrammis

maaelu.postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
Silotegu Mulgimaal
Silotegu Mulgimaal Foto: Elmo Riig / Sakala

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) kutsub põllumajandustootjaid üles osalema pilootprogrammis, mille eesmärk on põllumajandustootjate nõustamine ja koolitamine keskkonnahoidlike praktikate rakendamiseks silo tootmisel ja käitlemisel.

Projekti kaasatakse tootjaid nii Eestist, Lätist kui Soomest.

„Uue ÜPP raames on tugevalt esile kerkinud keskkonnahoiu teemad. Seetõttu on eriti tähtis, et põllumajandusettevõtted teaksid innovaatilisi töövõtteid ja teaduslikke lähenemisi. Hea võimalus neist teadmistest ja kogemuste jagamisest osa saada on osaleda rahvusvahelistes projektides. Vähetähtis pole ka koostöö eri riikide loomakasvatajate vahel ja heade kontaktide sõlmimine edaspidiseks,“ tunnustas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja esimees Ants Noot koja uudiskirjas rahvusvahelise projekti avamist.

Pilootprogrammi raames pakutakse põllumajandustootjatele oskusteavet ning praktilisi juhiseid keskkonnasõbralike praktikate rakendamise kohta silo tootmisel ja käitlemisel. Koostöös Eesti parimate ekspertidega koostatakse ja viiakse ellu tegevuskava, mis keskendub lisaks silo tootmisele ka veekaitsenõuete korrektsele täitmisele ning tootmisega kaasnevate jäätmete käitlemisele. Tegevuste planeerimiseks ja tulemuste monitooringuks võetakse ja analüüsitakse koostöös ettevõttega tootmisüksusest vajalikud silo-, vee-, mulla- ja taimeproovid.

„Kvaliteetse silo olulisus on loomakasvatajale teada, sest sellest sõltub nii looma tervis kui piima- või lihatoodang. Samas tuleb jälgida, et silo valmimisel eralduvad mahlad ei satuks loodusesse ega tekkiks keskkonnakahju. Edumeelsed farmipidajad on juba varemgi käinud välismaal ennast selles osas täiendamas aga nüüd tuuakse need teadmised koju kätte,“ lisas koja juht kolm aastat vältavat projekti kommenteerides.

  • Programmi oodatakse osalema põllumajandustootjaid, kelle tegevusvaldkond puudutab piimatootmist, lihaveisekasvatust, lambakasvatust, biogaasi tootmist, silo tootmist müügiks või muuks otstarbeks.
  • Osalemiseks tuleb täita taotlusvorm ja saata see hiljemalt 7. märtsiks e-posti aadressile info@epkk.ee. Lisainfot leiab EPKK kodulehelt www.epkk.ee.
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles