Ornitoloogiaühing kutsub sel nädalavahetusel aialinde vaatlema

maaelu.postimees.ee
Copy
Lindude söögimaja.
Lindude söögimaja. Foto: Ants liigus (Pärnu Postimees)

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub üles sel nädalavahetusel, 27.–29. jaanuaril vaatlema oma koduaias askeldavaid linde.

Neljateistkümnendat korda toimuvast talvisest aialinnuvaatlusest saab osa võtta igaüks. Vabalt valitud päeval tuleb ühe tunni jooksul vaadelda linde oma aias, pargis või kalmistul.

Vaatlejal tuleb kirja panna kõik nähtud ja kuuldud linnuliigid ning iga liigi puhul suurim korraga nähtud isendite arv. Ornitoloogiaühing palub vaatlusandmed sisestada 5. veebruariks elektroonilisse ankeeti lehel www.eoy.ee/talv.

"Talvine aialindude vaatlemine on väga hea moodus lindude tundma õppimiseks ja koos perega sisukaks aja veetmiseks," sõnab talvise aialinnuvaatluse eestvedaja Aarne Tuule. "Olenemata sellest, milline on ilm nädalavahetusel – sula või külm – tasub toidumajas ja selle ümbruses askeldavatel lindudel silm peal hoida ning nad kirja panna. Ja kui linde üldse näha ei ole, palume ka selle kirja panna ja ühingule teada anda," julgustab Tuule igal juhul kaasa lööma.

Talvine aialinnuvaatlus on Eesti populaarseim linnuvaatlusüritus ja suurim harrastusteaduse algatus. Eelmisel aastal osales 2700 inimest, kes vaatlesid 66 150 lindu 62 liigist. Talviste aialindude vaatlemine aitab paremini tundma õppida kodukandi loodust ning aitab ornitoloogidel saada teavet aialindude arvukuse muutuste ja nende võimalike põhjuste kohta.

Talvist aialinnuvaatlust korraldab Eesti Ornitoloogiaühing, toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles