Enamus uhuutab siiski nüüd ja veel veebruaris ja ka märtsis, enne kui pesa mune ja pisikesi poegi täis saab. Sellest hoolimata tekitab see huilgamine ka inimestes igatsuse kevade järele.
Mitmelt poolt tuleb juba teateid särtsakatest rasva- ja sinitihase lauluproovidest. Aga Pärnumaal kuuldi juba ka porri kevadlaulu. Küllap ei ole kaugel aeg, kus kirjurähngi päikeselisel päeval esimese trummisoolo laseb.
Tuttvardid, väikekosklad ja teised
Möödunud nädalavahetusel toimus kesktalvine veelinnuloendus. Linnu-uurija Leho Luigujõe ütleb tänavuse aasta kohta, et oli üsna tavapärane aasta, kuigi oli ka midagi erilist. Nii näiteks oli Saaremaal kõigi aegade rekord tuttvarte. Ta ise nägi ühes parves neid koguni 8000, aga neid sukelparte loendati veel paar tuhat. Üllatav oli ka väikekosklate rohkus, neid oli ühes kohas isegi 1000 linnuline parv. Enamikke veelinde saab näha muidugi kogenud linnumees hea optikaga. Merelt tuli ka tõeline üllatus Mustjala lähedalt – tundrakaur, mis on üliharuldane vaatlus.
Sauna aasta esimene nõialeil on visatud
Luigujõe lisab, et kuigi jää on veel Väiksel väinal sulamata, siis kogu Saaremaal vahepeal mahasadanud lumi on nüüd heinamaadel ja metsas sulanud. Sulanud hiigelsuurteks veeväljadeks, kus kohati isegi pardid peal ujuvad, veel ei ole seal kevadlinde, aga Läti üleujutusalasid on juba ka haned väisama tulnud.
Seda, et vett on taas kõikjal üle Eesti palju saanud, näitab ka jõgede ja ojade üle kallaste valgumine. Palusin Allikalkäijatel kiigata ka Tuhala nõiakaevu. Arne Kivistiku teatel on vesi juba üsna kaevukaane lähedal ja ehk paar-kolm päeva nõidade vihtlemiseni. Aga magusat vett tuleb ka vahtratest, päikese käes olevad puudel jookseb talviti ikka mahl.