R, 27.01.2023

Riigimetsast toodi jõulupühadeks üle 8000 kuuse

maaelu.postimees.ee
Riigimetsast toodi jõulupühadeks üle 8000 kuuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Jõulukuuskede müük pole RMK jaoks tulu teenimise viis, vaid üks võimalus inimesi ka talvel loodusesse kutsuda.
Jõulukuuskede müük pole RMK jaoks tulu teenimise viis, vaid üks võimalus inimesi ka talvel loodusesse kutsuda. Foto: Elmo Riig / Sakala

Möödunud pühade ajal toodi riigimetsast 8313 jõulukuuske, suur huvi oli jõulupuude vastu ka Eestisse saabunud ukrainlastel.

„Oleme rõõmsad, et ka paljud Eestis turvalise pelgupaiga leidnud Ukraina põgenikud avastasid võimaluse tuua endale jõulukuusk riigimetsast. Seda kinnitab suur hulk ukrainlaste tehtud telefonikõnesid Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) kuusekese abinumbrile, kuhu esitati täpsustavaid küsimusi, kust ja millist kuuske tohib tuua,“ rääkis RMK peametsaülem Andres Sepp.

Jõulud on märkamise ja üksteise toetamise aeg ning see väljendub ka jõulupuude kinkimises. Näiteks kingib üks ettevõtja Ida-Virumaalt juba mitmendat aastat riigimetsast toodud jõulupuid vähekindlustatud peredele. Sel aastal tõi ta riigimetsast 21 kuuske: 20 ukraina põgenikele ja ühe endale.

Jõulukuuskede müük pole RMK jaoks tulu teenimise viis, vaid üks võimalus inimesi ka talvel loodusesse kutsuda ning anda omapoolne panus hoidmaks elus kaunist jõulupuu koju toomise traditsiooni.

Jõulukuuskede müük pole RMK jaoks tulu teenimise viis, vaid üks võimalus inimesi ka talvel loodusesse kutsuda ning anda omapoolne panus hoidmaks elus kaunist jõulupuu koju toomise traditsiooni. Seetõttu pakub RMK võimalust endale riigimetsast ise väikse tasu eest kuusk tuua juba alates 2008. aastast.

Tänavu ostetud 8313 kuusest 6397 eest tasuti mobiilimaksega ning ülejäänute puhul arve või pangamaksega. Enim ostetakse ühe kuni kahe meetri kõrguseid kuuski.

Märksõnad
Tagasi üles