Paks lumikate ei suutnud seakatku levikut piirata

maaelu.postimees.ee
Copy
Metssead kannavad katkupisikuid, mis võivad kergesti üle kanduda kodusigadele ja tekitada suure majanduskahju.
Metssead kannavad katkupisikuid, mis võivad kergesti üle kanduda kodusigadele ja tekitada suure majanduskahju. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

21. detsembril kütiti Tartumaal Kärevere jahipiirkonnas metsseakesik, kelle proov osutus sigade Aafrika katku (SAK) suhtes positiivseks.

Tartu Jahindusklubi tegevjuhi Tõnu Petersoni sõnul on seakatk Tartumaal arvatust kiiremini levinud. „Lootsime, et paks lumikate takistab katku levikut, aga millegipärast see nii ei läinud. Praeguseks ei ole lumikate enam takistuseks ja pärast jahirahu jätkub jaht täie hooga. Kõiki Tartumaa jahiseltse on olukorrast informeeritud ja kellel on desoaine otsas, saab seda Põllumajandus- ja Toiduametist (PTA) juurest,“ selgitas Peterson Eesti Jahimeeste Seltsi kodulehel.

„Lõuna-Eesti ja Tartu seakatku levik näitab, et tegemist on erakordselt visa viirusega ja meil jahimeestena ei ole muud teha kui maksimaalselt intensiivselt küttida, et madal arvukus takistaks seakatku levimist teistesse piirkondadesse,“ lisas ka EJS-i tegevjuht Tõnis Korts.

PTA poolt on tulnud ka palve võtta küttimist väga tõsiselt. ​

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles