Tallinnas saab tutvuda parimate fotodega Eesti ja Läti karudest

maaelu.postimees.ee
Copy
Remo Savisaare foto karudest pärjati nii Eesti Terioloogia Seltsi kui Ülemiste keskuse auhinnaga.
Remo Savisaare foto karudest pärjati nii Eesti Terioloogia Seltsi kui Ülemiste keskuse auhinnaga. Foto: Remo Savisaar

MTÜ Aasta loom koostöös Läti loodusmuuseumi, Looduskalendri ja ettevõttega Karu Katus avas täna Ülemiste keskuses Eesti-Läti ühise karuteemalise fotonäituse “Karul kõned kavalad” ehk „Lācis – mūsu kaimiņš”, kus tunnustati ka parimate fotode autoreid.

Näituse korraldaja Helen Arusoo ütles, et karu valiti aasta loomaks, et tõsta eestimaalaste teadlikkust meie metsade ühe võimsama elaniku suhtes. “Eesti metsades elab ligi 1000 karu, Lätis kõigest 60-70,” kirjeldas Arusoo. Ta lisas, et kuna karud on alles alustanud Lätimaa taasasustamist, kannavad fotonäituse pildid omamoodi saadiku rolli, tutvustades eestlaste kooselamise kogemust karuga. “Lätlased peavad seda alles õppima, kuidas karuga koos elada.”

Suurkiskjatega kooseksisteerimine vajab nendega arvestamist, et vältida liigseid konflikte. Samuti tuleb tunda looduses toimuvaid protsesse, mistõttu keskendub fotonäitus “Karul kõned kavalad” mesikäpa tegevuse jälgedele ja käitumisele. Näitusel avaneb võimalus teada saada, milline näeb välja karu pesa, miks karu puudelatvu murrab ning kui võimsad triibud jätavad puukoorele karu küünised. Lisaks on jäädvustatud ka põnevaid portreesid karudest.

“Toetame omalt poolt näituse avamist, sest meie metsas elavate loomade väärtustamine ja Eesti looduse hoidmine on meie kõigi südameasi,” ütles Ülemiste keskuse turunduse ja vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm. Ta lisas, et keskuse külastajatele näituse tutvustamine on üks võimalus, kuidas tuua loodus inimestele lähemale. Samuti valisid keskuse külastajad välja ka oma lemmikfoto, milleks on Remo Savisaare foto väikestest karupoegadest.

Konkursile laekus 110 pilti, millest 10 olid pärit Lätist. Kuna aasta loomale pühendatud fotovõistlusel peaauhinda ei valitud, jagati välja hulga eriauhindu. Kaks auhinda läksid Remo Savisaarele, kes pärjati Eesti Terioloogia Seltsi ning Ülemiste keskuse kingitustega, Eesti Jahimeeste Selts andis üle auhinna Sven Začekile, Karu Katuse auhind läks Erik Mandrele, Läti Loodusmuuseumi ja Läti metsaagentuuri Silava auhind Ingmar Muusikusele ning hea loo preemia anti Läti autorile Asja Dišlerele.

Aasta looma auks eksponeeritakse fotode kõrval ka 12 karumaali Tartu Harrastuskunstnike Stuudiolt.

Näitus jääb kõigile külastajatele avatuks Ülemiste keskuse II korruse aatriumis veebruari alguseni. Alates talvest on näitus kõigile avatud ka Läti loodusmuuseumis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles