Tallinna Botaanikaaed esitleb põnevaid sügisande

maaelu.postimees.ee
Copy
Hiina lehtnaeris ehk paksoi.
Hiina lehtnaeris ehk paksoi. Foto: Tairo Lutter

Laupäevast kuni 2. oktoobrini on Tallinna Botaanikaaia Palmimajas traditsiooniline sügisnäitus, kus esitletakse erinevaid kodumaiseid ja eksootilisi toidutaimi, ühtlasi toimuvad ekskursioonid ja töötuba.

Näituse kuraatori ja Tallinna Botaanikaaia metoodiku Krista Kauri sõnul on mitmekesise väljapaneku eesmärk eelkõige inspireerida külastajaid rikastama oma toidulauda uute ja huvitavate sügisandidega.

“Vahel võivad vähetuntud viljad, seemned, lehed, varred või ka mugulad jääda proovimata lihtsalt seetõttu, et me ei tea, mida uutest toidutaimedest arvata. Kindlasti väärivad kohta meie toidulaual ka erinevad kaunviljad nagu näiteks mungvigna, kikerhernes ja põld-lambalääts,” selgitas Kaur.

Isuäratavate juur- ja kaunviljade ning maitsetaimede kõrval tutvustatakse ka Aasia rohelisi lehtköögivilju paksoid, tatsoid ja misuunat, millega tasuks köögis julgemalt katsetada.

Jakoonijuur, meskiidipuu ja magus mungakõrvits aga pakuvad häid võimalusi rafineeritud roosuhkru asendamiseks. Näitusele tasub tulla ka teravama maitse eelistajatel, et tutvuda väljapanekuga põnevatest “pipardest”. Näitusel näeb ka ligi 35 sorti kõrvitsaid.

Laupäevadel toimuvad toidutaimi tutvustavad ringkäigud nii eesti kui ka vene keeles. Ekskursioonid on sissepääsupileti alusel ja algavad Palmimajas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles