E, 6.02.2023

Keskkonnateo konkurss kutsub kandideerima

maaelu.postimees.ee
Keskkonnateo konkurss kutsub kandideerima
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2021. aasta keskkonnateo auhinna pälvis Fred Mühls Keila jõe puhastamise eest. Fred Mühls koristas kalal käies vabatahtlikuna Keila jõge ja on sellega eeskujuks meile kõikidele, näidates, et ei pea ootama üleskutseid, vaid igaüks saab oma panuse anda ka vabal ajal.
2021. aasta keskkonnateo auhinna pälvis Fred Mühls Keila jõe puhastamise eest. Fred Mühls koristas kalal käies vabatahtlikuna Keila jõge ja on sellega eeskujuks meile kõikidele, näidates, et ei pea ootama üleskutseid, vaid igaüks saab oma panuse anda ka vabal ajal. Foto: Arno Mikkor

Keskkonnaministeerium ootab taas keskkonnatea tiitlile kandideerima neid inimesi, organisatsioone või ettevõtteid, kelle teod keskkonna heaks või keskkonnateadlikkuse tõstmiseks on olnud tänavu teistelegi heaks eeskujuks.

„Igaühe panust on vaja, et meie elukeskkonda hoida ja paremaks muuta. Eesti inimesed teevad igapäevaselt keskkonna heaks midagi – tihti aga peame neid tegusid enesestmõistetavaks ega pane tähele, kui suur on nende mõju ühiskonnale ja keskkonnale. Olgu tegu suur või väike, tänu väärib neist igaüks. Tahame tunnustada neid, kes on ise teinud midagi keskkonna heaks või on loonud võimalusi, et ka teised saaksid ja tahaksid keskkonnasõbralikumalt käituda,“ ütles keskkonnaminister Madis Kallas.

Tunnustamiseks esitatud keskkonnategu peab konkursi toimumise ajaks olema lõpetatud ning esitatud keskkonnategu tohi olla ellu viidud kasumi teenimise eesmärgil.

Aasta keskkonnateo tiitlile saab kandidaate esitada tänasest kuni 20. oktoobrini. Kandidaate võivad esitada kõik – teo autor ise, koostööpartnerid või lihtsalt tähelepanelikud inimesed, kellele oluline keskkonnategu silma on jäänud.

  • Kandidaadi saab esitada siin. 
  • Pärast kandidaatide esitamist alustab laureaatide väljaselgitamiseks tööd žürii, kuhu kuuluvad Keskkonnaministeeriumi, Keskkonnaameti ja vabaühenduste esindajad.
  • Konkursi võitjat ootab 5000 euro suurune preemia ja keskkonnamärgise kasutusõigus. Lisaks antakse välja rahva lemmiku auhind, rahvahääletus toimub 31. oktoobrist kuni 13. novembrini.
  • Keskkonnaministeerium korraldab Aasta Keskkonnateo konkurssi alates 2001. aastast.
Märksõnad
Tagasi üles