Maaeluminister kutsub toidutootjad valukohti kaardistama

maaelu.postimees.ee
Copy
Piimakari.
Piimakari. Foto: Priit Simson

Maaeluminister kutsus kokku toidutootjate kohtumise, et arutada toidujulgeoleku küsimusi. Kohtumisega soovib minister saada toidusektori esindajatelt hinnangut, mis on hetkel suurimad väljakutsed seoses energiakandjatega ja millistest täiendavatest meetmetest oleks praegu ettevõtjatele kõige rohkem abi.

„Oleme tänase olukorra leevendamiseks vastu võtnud mitmeid olulisi otsuseid ja rakendanud erinevaid meetmeid – kevadine erakorraline toetuspakett põllumajandussektorile, investeeringutoetus toiduainetööstustele energiakandjate mitmekesistamiseks, bioressursside väärindamise investeeringutoetus, käendused läbi Maaelu Edendamise Sihtasutuse, erimärgistatud diislikütuse aktsiisisoodustusega jätkamine,“ loetles minister Urmas Kruuse juba tehtut.

Jälgime terava pilguga toidusektori käekäiku ja tunneme huvi, mida saame ministeeriumis sektori heaks lisaks teha või millistest meetmetest on hetkel ettevõtjate hinnangul puudus.

„Toidutootmine on riigi jaoks strateegiline sektor. Jälgime terava pilguga toidusektori käekäiku ja tunneme huvi, mida saame ministeeriumis sektori heaks lisaks teha või millistest meetmetest on hetkel ettevõtjate hinnangul puudus. Kõigepealt kuulame ära, mis on suurimad valukohad ja seejärel mõtleme üheskoos, mis oleks parimad lahendused,“ selgitas minister kohtumise vajalikkust.

Kohtumisel osalemise kutse saadeti suurematele ja energiakasutusest enam sõltuvate põllumajandus-, toidu- ja kalandussektori esindajatele.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles