P, 5.02.2023

Laat toob sel laupäeval maa peallinna

maaelu.postimees.ee
Laat toob sel laupäeval maa peallinna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kohapeal on üle 60 talutoidu tootja üle Eesti. 
Kohapeal on üle 60 talutoidu tootja üle Eesti. Foto: Tairo Lutter

3. septembril korraldab Eestimaa Talupidajate Keskliit esmakordselt „Maa tuleb linna” talutoidu laada, mille põhieesmärk on pakkuda Eesti talutoidu tootjatele võimalust oma saadusi ja toodangut otse tarbijatele müüa. Laat toimub Tallinnas Põhjala tehases.

Kohapeal on üle 60 talutoidu tootja üle Eesti. Esindatud on peaaegu kõik maakonnad. Toodete valikust leiab sea-, veise- ja kanaliha, vutimune, aiasaaduseid, lamba-, kitse- ja lehmapiimatooteid, gelato’t, kala, hoidiseid, õlut, siidreid, veine ja limonaade, samuti käsitöökaupu ja palju muud põnevat. Avatud on pop-up-talurestoranid.

„Kuna toimub kiire linnastumine, kaugenetakse maaelust ja kaob otseside tootjatega. „Maa tuleb linna” laat on hea võimalus otse tootjatega tutvuda ja kontakti luua,” sõnas taluliidu projektijuht Gelis Pihelgas.

Laat avatakse kell 11, kell 13 esineb Karolin Kõrre, kell 15 kuulutatakse välja parim talu 2022 ja parim talutoit 2022 ning neid autasustatakse.

Avatud on taluloomade ala, kus saab tutvuda veiste, lammaste, kitsede, jäneste ja hanedega. Pere pisematele on loodud võimalus väiksemate loomadega lähemalt tutvuda ja neile pai teha. Kell 16 esineb Hendrik Sal-Saller koos Erko Laurimaaga. Laadapäeva juhib Emil Rutiku. 

Märksõnad
Tagasi üles