P, 5.02.2023

TEHNIKA ⟩ Austraalias igapäevane abivahend tekitab Eesti põllumeesteski huvi

Silvi Lukjanov
Austraalias igapäevane abivahend tekitab Eesti põllumeesteski huvi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lõuna-Antsu talu peremees Mikk Kooser (vasakul) kasutab mobiilset viljahoidlat esimest aastat ja on rahul.Selle looja Siim Rikas mõistab, et viljahoidla kasutegur on märgatav just suurtel viljaväljadel.
Lõuna-Antsu talu peremees Mikk Kooser (vasakul) kasutab mobiilset viljahoidlat esimest aastat ja on rahul.Selle looja Siim Rikas mõistab, et viljahoidla kasutegur on märgatav just suurtel viljaväljadel. Foto: Erakogu

Austraaliast naasnud eestlane hakkas tootma seal nähtud mobiilset viljahoidlat, et vähendada ka Eesti põldudel kombainide seisakuid viljavõtu ajal. Põllumehed ei oska pakutavast teenusest veel midagi eriti arvata, kuid ollakse valmis täpsemalt uurima.

„Kolm aastat tagasi kolisime kihlatuga pärast üheksat aastat Austraalias töötamist tagasi Eestisse. Mõttes oli alustada siin kogumiskärude tootmist, sest kogemus ja oskused olid olemas,” kõneles Võrumaal asuva Sims Metal OÜ omanik Siim Rikas. Austraalias olles töötas mees ettevõttes, mis tootis nii mobiilseid viljahoidlaid, tavalisi viljahoidlaid kui ka kogumiskärusid.

Turu vajadus tõukas otsuseni

Eestis kohaliku suurtalunikust põllumehega asja uurides ja oma plaani tutvustades sai talle selgeks, et panustada tasub hoopis mobiilse viljahoidla tegemisele, sest neid pole Euroopas kuskilt saada. Jutuajamistest siin ja seal selgus, et kindel vajadus on Eestis olemas, kuid kõige lähem oleks neid tuua Kanadast või USAst. Nii kaugelt toomine tähendaks aga kallist transporti ja paistis, et selle taha on seni ostud ka jäänud. „Muidugi on oluline ka esindaja kättesaadavus murede ja küsimuste korral. Teisele poole ookeani hooajal kiiresti appi ju ei tõtta,” lisas Rikas.

Küsimusele, millest siis täpsemalt suurtalunikud puudust tunnevad ja milles peitub murekoht, mida mobiilse viljahoidlaga saab lahendada, vastas Siim Rikas, et selleks on viljakoristusel tekkivad kombaini ja veokite seisakud.

Märksõnad
Tagasi üles