P, 1.10.2023

Parima teraviljakasvataja kandidaate saab esitada juuli keskpaigani

maaelu.postimees.ee
Facebook
Comments
Mullune aasta parim taimekasvataja oli Halika Õunatalu peremees Lauri Kasvand Räpina vallast Põlvamaalt. Aunimetusega kaasnes skulptuur “Naeri tõmbamine“.
Mullune aasta parim taimekasvataja oli Halika Õunatalu peremees Lauri Kasvand Räpina vallast Põlvamaalt. Aunimetusega kaasnes skulptuur “Naeri tõmbamine“. Foto: MES

Maaelu Edendamise Sihtasutus annab üheksandat aastat välja parima taimekasvataja aunimetust. Alates 2019. aastast muudeti konkursi tingimusi nii, et vaheldumisi valitakse ühel aastal parim taimekasvataja teraviljakasvatajate seast ning järgmisel aastal aiandustootjate hulgast. Sel aastal valitakse taas parim teraviljakasvataja. Konkursi eesmärk on tunnustada põllumehi, kellel on head saagid ja kõrge tootmiskultuur.

„MESi üheks eesmärgiks on maaelu maine kujundamine. Aunimetuse väljastamisega tunnustame igal aastal ühte taimekasvatajat, tänades sellega teda tehtud töö eest. Läbi meediakajastuse jõuavad edulood ka ühiskonda, julgustades noori valima põllumehe vastutusrikast ja huvitavat elukutset. See omakorda tagab Eesti riigi toiduga varustamise jätkusuutlikkuse,“ rääkis MESi juhatuse liige Meelis Annus.

  • Kandidaate parima taimekasvataja konkursile saab esitada 15. juulini. Lisainfo on leitav www.mes.ee/parim-taimekasvataja.
  • Aunimetus antakse üle sügisel Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja lõikuspeol.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse eesmärk on toetada ja elavdada Eesti maapiirkonna ettevõtlust ja kujundada maaelu mainet. Aunimetuste väljaandmise eesmärk on tunnustada innovaatilist ja efektiivset tootmist ning avaldada tunnustust tehtud töö eest.

Mullune aasta parim taimekasvataja oli Halika Õunatalu peremees Lauri Kasvand Räpina vallast Põlvamaalt.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles