Digilehmad aitavad juustutootjal investeeringuid teha

maaelu.postimees.ee
Copy
Andre juustufarmi perenaine Erika Pääbus.
Andre juustufarmi perenaine Erika Pääbus. Foto: Sille Annuk

Kvaliteetjuustudega tuntuks saanud Andre Farm hakkab müüma didigilehmi, et muuta pärislehma elu paremaks. Digikari saab reaalsuseks täna kell 14.52.

Andre Farm arendab Eestis uudset NFT-karja, et kaasata seniseid ja tulevasi talu toetajaid, Andre juustu austajaid ning seeläbi muuta farmi tegevus keskkonnasõbralikumaks ning loomade toit ja toitmine kvaliteetsemaks.

„Oleme valiku ees, kas teeme investeeringu või ei vasta meie tegevus varsti keskkonnanõuetele ja peame oma tegevuse lõpetama. Väiketootjana investeering taristusse, mis otseselt ei loo müüki on rahaliselt väga keeruline. Lahendusi otsides kohtusime Igniumiga, kelle platvormi kaudu saab luua ja emiteerida digitaalseid väärtpabereid ehk NFT-sid. Meie puhul, siis DigiLehm,” selgitas Andre Farmi perenaine Erika Pääbus.

Väiketootjana investeering taristusse, mis otseselt ei loo müüki on rahaliselt väga keeruline.

Ostes DigiLehma saab toetab farmi tegemisi ning tulu saab lehma omanik nii toodete ja ühistegemiste kaudu. “Meie teeme investeeringud, haldame kogukonda ehk digikarja, peame päriskarja ja valmistame toote,” lisas Pääbus.

Ingniumi tegevjuht ja kaasasutaja Reimo Hammerberg sõnas, et Web3 on tõstnud kogukonna loomise väärtuse tähelepanu keskpunkti. “NFT projektid on missiooni ja jutuvestmise, kogukonna loomise ja seeläbi rahaliste vahendite hankimiseks ideaalne võimalus. Igniumi missioon on teha kapital kättesaadavaks väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele,” lisas ta.

DigiLehma müügiga kaasab Andre Farm raha, et ellu viia PRIA poolt toetava otsuse saanud projekt, millega ehitatakse kaasaegsed silohoidlad, täiendav lägahoidla, söötmisrobot ning soetatakse uus elektrigeneraator. Projekti kogumaksumus on pea 1,2 miljonit eurot, millest 40% moodustab PRIA toetus.

„Filosoofilised ja praktilised muudatused farmis, mis me tegime juustu valmistamisega alustades on tinginud meie karja suurenemise. Looma tervis muutus paremaks, ta püsib kauem karjas. Nii on meie Mummukeste arv kasvanud 150 lüpsvalt loomalt 200-le. Seeläbi on kasvanud ka veidi noorloomade arv. See tähendab, et enam ei mahu läga talvel lägahoidlasse. Silohoidlad tagavad veelgi parema sööda kvaliteedi ning kindlasti olulised on siin ka keskkonna mõjud. Ja et kvaliteetne sööt kvaliteetsena loomadeni jõuaks, paigaldame farmi söötmisroboti, mis hoolitseb mitu korda ööpäevas karja värske ninaesise eest,“ selgitas Erika Pääbus.

  • Andre Farm on Eesti inimestele tuntuks saanud kvaliteetjuustude tootjana. Tartumaa ja Põlvamaa piiril Kambjas tegutsev ettevõte saab juustu valmistamiseks vajaliku piima enda piimakarjalt.
  • Kokku kasvatab ettevõte ligemale kolmesajal hektaril umbes kahtesaja pealist lehmakarja, kellelt saab kuni 8500 kilogrammi piima lehma kohta aastas.
  • Talu tänane peremees Aivar Alviste on Andre talus juba viienda põlvkonna esindaja.
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles