Auhinnatseremoonia toimub 24. juunil Düsseldorfis. Tunnustatavaid on viie kategooria peale kokku üheksa.
2012. aasta jaanuaris Pärnu linna, keskkonnaameti ja Tartu ülikooli Pärnu kolledži koostöös käivitunud linnalehmade projekti eesmärgiks oli taastada Pärnu rannaniidu looduskaitseala rannaniidud, rannikulõukad ja erinevate kaitsealuste liikide elupaigad. Selleks oli vajalik niidu puhastamine roost, lõugaste puhastamine sinna kogunenud setetest, rannaniidu loodusliku veerežiimi taastamine ja kaitsealuste liikide elutingimuste parandamine.
Seejärel tulid rannaniidule, mida on ajalooliselt rannakarjamaadena peetud, tagasi veised.
Projektil on olnud veel teinegi oluline eesmärk - tutvustada inimestele kaitseala ja ehitada selleks välja turismitaristu (linnuvaatlustornid Mai ja Raeküla rannas, infostendid, vaateplatvormiga matkarada Tervise Paradiisi juures jms).
2016. aasta lõpuga sai linnalehmade projekt läbi, aga valminud turismitaristu eest hoolitseb Pärnu linn edasi ning rannaniite hooldavad igasuviselt veised.
Projekti kogumaksumuseks oli ligikaudu 1,14 miljonit eurot, millest 75% oli Euroopa Ühenduse LIFE + Nature programmi ja 25% Eesti riigi panus.
Viis aastat keskkonnaameti poolt linnalehmade projekti juhtinud Bert Holmi sõnul on Euroopa aianduspärandi võrgustiku auhind Pärnule väga suur tunnustus.
Holmi sõnutsi jälgis EGHN hindamiskomisjon linnalehmade projekti edenemist Pärnu rannaniidul mitu aastat. Organisatsioon tahtis olla veendunud, et projekti käigus saavutatu ja alustatud tegevused jäävad püsima ka pärast kindlate ajaraamidega projekti lõppu. Kuna ajaloolisel jätkusuutlikul viisil Pärnu rannaniidu hooldamine jätkub, turistidele mõeldud taristu on endiselt kasutuses ja ala inimeste hulgas populaarne, saabki linnalehmade projekt auhinna alles kuus aastat pärast projekti ametlikku lõppu.