N, 2.02.2023

Algas taimekasvatuse instituudi aretuskompleksi arhitektuurivõistlus

maaelu.postimees.ee
Algas taimekasvatuse instituudi aretuskompleksi arhitektuurivõistlus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Võistluse aluseks on arhitektuurivõistluse võistlusülesanne koos ruumiprogrammiga ning Jõgeva aleviku Muru tänav 1, Seemne tänav 10 ja osaliselt Seemne tänav 12 detailplaneering.
Võistluse aluseks on arhitektuurivõistluse võistlusülesanne koos ruumiprogrammiga ning Jõgeva aleviku Muru tänav 1, Seemne tänav 10 ja osaliselt Seemne tänav 12 detailplaneering. Foto: Maaamet/RKAS

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) korraldab koostöös Eesti Taimekasvatuse Instituudiga (ETKI) arhitektuurivõistluse aretuskeskuse ja aretuskompleksi parima ideekavandi leidmiseks. Hanke eeldatav maksumus on 792 000 eurot.

Võistluse aluseks on arhitektuurivõistluse võistlusülesanne koos ruumiprogrammiga ning Jõgeva aleviku Muru tänav 1, Seemne tänav 10 ja osaliselt Seemne tänav 12 detailplaneering.  Võistlusala pindala on kokku ligi 38 799 ruutmeetrit, teatas RKAS.

Võistlusala koosneb kahest kinnistust – Seemne tn 10A ja Muru tn 5. Hoonekompleksis tuleb lahendada kaks uut hoonet. Aretuskeskus II planeeritav maht on 2200 m2 ja aretuskompleksi maht 3900 m2. Uues aretuskeskuses II hakatakse tegelema agrotehnoloogia, tootearenduse, köögivilja kasvatuse ja heintaimede kasvatuse aretuse ning arendamisega. Uue hoone ehitamine ja sisustamine on oluline aastakümnete pikkuse sordiaretustöö edukaks jätkamiseks.

Aretuskompleksi hoone rekonstrueerimisega koondatakse ETKI tööruumid kokku ühte hoonesse. Planeeritud rekonstrueeritavast hoonest saab tulevikus olema Eesti Taimekasvatuse Instituudi peahoone, kus leiavad tööd enam kui 70 teadurit. Hoones asetsevad kartulihoidlad, kartulilaborid ja köögiviljaseemnekasvatuse laborid, teadurite tööruumid ja suurem saal temaatiliste konverentside pidamiseks.

Ideekonkursi osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 21. juunil kell 11.

Märksõnad
Tagasi üles