Taimeteed parandavad neerude tööd. Kui valmistada teesegu, on hea lisada sinna ka kaselehti. Loodusest leiab juba samuti abi, sest kasemahlahooaeg on käes, seda saab sügavkülma panna või kääritada, nii jätkub seda kauemaks. Kel neerudega probleeme, võiks kasemahla hoida järgmise hooajani. Juba on nina välja pistnud esimesed nõgeselehed, roomav madar, kortslehed, nurmenukulehed, võilill, karulauk.
Lümfisüsteemi puhastaja on kolmisruse, eriti kui on allergiaid ja nahk sügeleb. Veel on head lümfisüsteemi puhastajad teeleht, saialilleõied, võilillelehed, takjajuur, põdrakanep, valge ja punane ristik, hobumadar ja roomav madar. Tee valmistamiseks võtta 2 sl taimepuru 0,5 l kuuma vee kohta, lasta tõmmata 15 min, kurnata ja juua päeva jooksul lonksudena.
Veresoonte puhastamiseks on head tatraõied, angervaksaõied, viirpuumarjad, harilik mailane. Taimed valada üle keeva veega ja lasta tõmmata 10–15 min. Viirpuumarju tuleks keeta 30 min ja lasta sama kaua tõmmata. Võib valmistada ka termoses, valades üle kuuma veega ja lasta tõmmata 6–8 tundi. Neid teesid võib kasutada pikemat aega. Kui on juba probleeme, sobivad need igapäevaseks teeks. Viirpuumari ja tatraõis muudavad veresooned tugevamaks ja elastsemaks ning puhastavad veresoonte seinu.
Harilik mailane puhastab veresoonte seinu, parandab verevarustust, alandab kolesterooli, aitab uimase pea ja kõrvakohina vastu. Veresoontele on kasulikud ka punased tikrid, ploomid, peet.
Maks, neerud, soolestik
Maksa puhastavad võilillejuur, saialill, raudrohi, kõrvenõges, kibuvitsamari, takjajuur, kaselehed. Taimesegu valada üle kuuma veega, lasta tõmmata 15–20 min ja juua 30 min enne sööki või söögiaegade vahel. Ka kevadise vahtramahlaga kuurid ning noortest võilille ja muudest lehtedest salatid on maksale head. Sapieritust soodustavad mõru maitsega taimed, näiteks võilill, raudrohi, samuti kibuvitsamarjad, neid peetakse ka puhastava toimega taimedeks. Kellel on sapikivid, peaksid ettevaatlikud olema.