Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Looduskaamera näitab Saaremaal söödaplatsil sebivaid hirvi

Hirvekaamera näitab pilti Saaremaalt. FOTO: RMK looduskaamera

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) paigaldas Lääne-Saaremaale loomade söödaplatsile loosduskaamera ja selle aabil peaks saama jälgida porgandeid nosivaid hirvi.

Hirvi ahvatlev söödaplats meelitab vaataja rõõmuks ilmade külmenedes loomi kaamera ette õhtustama, teatas RMK pressiesindaja teisipäeval. Hirvekaamera asub Lääne-Saaremaal, mis on Eesti üks hirverikkamaid piirkondi. Kaamera paigaldatakse söödaplatsile igal hilissügisel ja nii juba alates 2014. aastast.

Uus koht hirvedele ja värske vaade vaatajale.

"Kaheksa hooaega on hirvekaamera vahendusel jälgitud loomade tegemisi ühes väga kindlas kohas sama nurga alt. Sel hooajal paigaldasime kaamera umbes kolmesaja meetri kaugusele männimetsasele maastikule, kust see edastab liikuva pildi keskmise suurusega hundi silmade kõrguselt. Uus koht hirvedele ja värske vaade vaatajale,“ lausus zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt.

Talve süvenedes koonduvad loomad suurematesse karjadesse, päeva konutavad kuskil metsas ja õhtuhämaruses suunduvad toiduotsingule. Kui aga varakult saabunud talv toob Saaremaale paksu lume, siis söödaplatsi leidnud hirved ei lähe enam toidu juurest kuigi kaugele, vaid võivad sinna pikutama jääda.

Varasematel aastatel on hirvekaamera jäädvustanud mitmeid koomilisena tunduvaid seiku. Näiteks jalutas kord söödaplatsile "turbaniga" häbelik ja häiritud hirvepull, kelle sarvede ümber oli takerdunud paras pahmakas silopalli lehvivaid kiletükke. Teinekord sai aga otse-eetris vaadata, kuidas üks hirv lõi teisel jalaga sarve peast.

Tagasi üles
Back