P, 5.02.2023

Eesti toidutootjad tutvustavad Euroopa toidumessil oma toodangut

maaelu.postimees.ee
Eesti toidutootjad tutvustavad Euroopa toidumessil oma toodangut
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tänavusel messil on nii neid ettevõtteid, kes on oma tooteid juba mitmel korral näidanud ja ekspordivadki Saksamaale, kuid on ka päris esimest korda turgu uurimas.
Tänavusel messil on nii neid ettevõtteid, kes on oma tooteid juba mitmel korral näidanud ja ekspordivadki Saksamaale, kuid on ka päris esimest korda turgu uurimas. Foto: EPKK

9.-13. oktoobrini toimub Saksamaal Kölnis taas Euroopa suurimaid toidumesse ANUGA 2021, millest Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja kaasabil võtavad osa ka Eesti toidutööstused.

„Saksamaa toiduainete turg on küll väga suur, aga samas valitseb seal ka väga tihe konkurents. Edukas eksport eeldab seega sihikindlat ja järjepidevat tegevust. Koroonapandeemia on alates möödunud aasta kevadest oluliselt takistanud ekspordisuunalisi tegevusi ja rahvusvaheliste messide toimumist. See on muutnud keerulisemaks ka Eesti ettevõtete jaoks oma toodetega eksportturgudele jõudmist,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Sõrmuse sõnul on meie toidutootjatele väga suure väärtusega, et mess üldse praegustes keerulistes tingimustes toimub ja annab ettevõtetele võimaluse oma tooteid tutvustada.

„Tänavusel messil on nii neid ettevõtteid, kes on oma tooteid juba mitmel korral näidanud ja ekspordivadki Saksamaale, kuid on ka päris esimest korda turgu uurima ja oma tooteid tutvustama tulnud ettevõtteid. Ettevõtted on pikisilmi oodanud võimalust rahvusvahelistel toidumessidel taas osaleda,“ lisas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja tarneahela nõunik Kaie Laaneväli-Vinokurov.

  • Tunnuslause Taste Estonia! all on oma tooteid Kölnis tutvustamas koja kaudu 13 ettevõtet: Artisan Honey OÜ, Gurmeeklubi OÜ, Nõo Lihatööstus AS, Linnamäe Lihatööstus AS, Farmi Piimatööstus AS, Saaremaa Piimatööstus AS, Balsnack International Holding AS, Eesti Sai OÜ, Peenjoogivabrik Nudist OÜ, Saku Õlletehase AS, Värska Vesi AS, Salvest AS ja Lojal OÜ.
Märksõnad
Tagasi üles