/nginx/o/2021/10/04/14113472t1hdd01.jpg)
3. oktoobril toimus Ungaris Budapestis maailmanäituse „One with nature” raames Euroopa hirvepeibutamise meistrivõistlused, mille võitis eestlane Innar Uus.
3. oktoobril toimus Ungaris Budapestis maailmanäituse „One with nature” raames Euroopa hirvepeibutamise meistrivõistlused, mille võitis eestlane Innar Uus.
„See oli midagi uskumatut, mida ma kujutan ette, et Baltimaade ajaloos pole tükil ajal juhtunud. See, mida saavutasime, näitab seda, et harjutamine viib sinna punkti, kuhu siin (Budapestis ‒ toim) me nüüd jõudsime, “ kommenteeris vahetult pärast võitu uus Euroopa meister hirvepeibutamises Innar Uus.
Punahirve peibutamise meistriks tituleeriti Eesti jahimees Innar Uus, teiseks jäi ungarlane Kasper Mate ja kolmandaks tšehh Tomas Tresky.
Innar Uus lõpetas ka päev varem Gödöllös toimunud eelfinaalis esimesena. Viimati toimusid Euroopa meistrivõistlused hirvepeibutamises 25. mail 2019 Valgevenes Krasny Boris. Toona jäi eesti meeskond 8. kohale ning individuaalarvestuses saavutas kõrgeima, 11. koha Andres Maripuu.
Ma ei saa siiamaani aru mis toimub. Meil ei olnud isegi lippu kaasas, sest me ei tulnud siia võitma.
„Ma ei saa siiamaani aru mis toimub. Meil ei olnud isegi lippu kaasas, sest me ei tulnud siia võitma. Ma arvasin, et saame kuskil keskmise koha, aga näe, ära tuli,“ kommenteeris võitu delegatsiooni juht ning EJS-i tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe.